W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

28 Niedziela Zwykła – 13.10.2019 r.

 

 1. 1.Przeżywamy dziś 28 niedzielę zwykłąciągu Roku Liturgicznego. Jest to jednocześnie XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy.
  Z tej racji  po mszach św. zbierane są do puszek ofiary na rzecz wsparcia uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Ta akcja organizowana przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nazywana jest „żywym pomnikiem” papieża Polaka.
 2. 2.Dziś po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. Z tej racji wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.45.
 3. 3.W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

  we wtorek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;

  w środę - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu wypada 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową;

  w czwartek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

  w piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty - patrona Służby Zdrowia;

  w sobotę - wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera;

 4. 4.Za tydzień Niedziela Misyjna, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Taca z tego dnia będzie przekazana w całości na cele misyjne.
 5. 5.Spotkanie organizacyjne dla uczniów z klas 1-szych szkoły średniej, którzy nie przystąpili jeszcze do sakr. bierzmowania oraz dla uczniów klas 8 -ych szkoły podstawowej obędzie się w najbliższą sobotę po Mszy wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 6. 6.Zachęcamy do zamawiania w zakrystii intencji mszalnych na przyszły rok.
 7. 7.Na bocznych ołtarzach św. Franciszka i św. Antoniego wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, które można składać w zakrystii. Prosimy by wypełniać je czytelnie oraz by zaznaczyć czy mają to być wypominki listopadowe czy roczne.
 8. 8.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia, zwłaszcza nauczycielom i wychowawcom - z okazji ich święta - składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.


Licznik odwiedzin:

0806014
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał