W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

1.Serdecznie witamy w naszym Skępskim Sanktuarium wszystkich Parafian i Gości. Przeżywamy dziś 18 niedzielę zwykłą. Jest to również pierwsza niedziela miesiąca sierpnia dlatego po Mszy Świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, zaś po sumie procesja i zmiana tajemnic różańcowych.

2.Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszki na potrzeby WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wszystkim Ofiarodawcom składamy staropolskie - Bóg zapłać.

3.Jeszcze dziś około godz. 20-tej będą modlić się na Apelu Maryjnym w naszej świątyni Pielgrzymi z Elbląga podążający na Jasną Górę, zaś jutro o 6.00 będą uczestniczyć we Mszy św., po której wyruszą w dalszą trasę. Niech Maryja, której sanktuaria nawiedzają, nieustannie wstawia się za Nimi i uprasza u Swego Syna potrzebne łaski.

4.Wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień obchodzony w naszym kraju jako miesiąc trzeźwości. Apostolstwo Trzeźwości Osób Uzależnionych w tym roku w sposób szczególny zwraca uwagę na sytuację tych polskich dzieci, które drastycznie cierpią z powodu pijaństwa i nałogów rodziców, a także same są coraz bardziej narażone na uzależnienia. „Przezwyciężenie klęski pijaństwa i alkoholizmu musi zaczynać się w rodzinie, ale całe społeczeństwo, cały Naród, Kościół i państwo muszą współdziałać i to ze wszystkich sił” – często przypominał jeden z największych apostołów trzeźwości, sługa Boży kard. Stefan Wyszyński. Wspierajmy te wysiłki naszą modlitwą i postawą trzeźwości.

5.Składamy serdeczne podziękowania Paniom, które troszczą się o wystrój naszej świątyni i terenu wokół niej - za posadzenie nowych kwiatów przy ołtarzu polowym. Niech Matka Boża Skępska wyprasza dla Nich obfite łaski i Boże błogosławieństwo.

6.W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

- we wtorek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
- w czwartek - święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza do naszej zakonnej Prowincji, na Mszy św. o godz. 7.00. W tym dniu zapraszamy również na Mszę św. o godz. 19.00, która będzie sprawowana na cmentarzu za wszystkich Zmarłych z obu skępskich parafii, zmarłych Dobrodziejów oraz wszystkich spoczywających na cmentarzu w Skępem.
- w piątek - pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy na Mszach św. oraz podczas nabożeństwa o godz. 17.00. Odwiedzin chorych nadal nie ma, do chorego kapłan udaje się z posługą jedynie na wezwanie w sytuacji zagrożenia życia;
- w sobotę - święto św. Ojca Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;

7.Zapraszamy też do naszego kiosku klasztornego, w którym możemy nabyć różne pamiątki z Sanktuarium, dewocjonalia oraz Gościa Niedzielnego.

8.Wszystkim solenizantom oraz jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

 

 

Licznik odwiedzin:

0963798
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał