W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 Niedziela Zwykła - 17.02.2019 r.

  1. 1.Dzisiaj przeżywamy 6 Niedzielę Zwykłą w Roku Liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania.
  2. 2.Dziś 3 niedziela miesiąca i taca tradycyjnie jest przeznaczona na spłatę ołtarza w kaplicy św. Anny. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Niech Matka Boża Skępska wyprasza dla Was potrzebne łaski u Swego Boskiego Syna.
  3. 3.Serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, który jest w każdą niedzielę o godz. 8.00.
  4. 4.W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
    - w piątek: Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła;
    - w sobotę: wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika;
  5. 5.Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, w którym można nabyć prasę katolicką oraz pamiątki religijne.
  6. 6.Wszystkim solenizantom oraz jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej Skępskiej.

 

 

APEL BISKUPA PŁOCKIEGO O WSPARCIE DZIEŁA ROZBUDOWY SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Umiłowani Diecezjanie! 
Minęło już 80 lat od śmierci (5 października 1938 r.) niezwykłej mistyczki, Apostołki Bożego Miłosierdzia – świętej siostry Faustyny Kowalskiej, która w Płocku 22 lutego 1931 roku, miała wizję Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała polecenie namalowania obrazu, a następnie polecenie ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Orędzie o Bożym Miłosierdziu, jako największym przymiocie Boga – jak objawił Jezus siostrze Faustynie - zdobyło serca wiernych na całym świecie. Dziś miejsca kultu związane z orędziem Jezusa Miłosiernego i z siostrą Faustyną cieszą się zainteresowaniem wielu pielgrzymów nie tylko z Polski, ale całego świata. 
Mając na uwadze troskę, aby „płockie Betlejem Miłosierdzia” było miejscem, gdzie wierni będą mogli w godnych warunkach modlić się o Boże Miłosierdzie i go doświadczać, gorąco popieram prowadzone od kilku lat przez Siostry Matki Bożej Miłosierdzia dzieło rozbudowy diecezjalnego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
Dnia 19 kwietnia 2009 r., w święto Miłosierdzia Bożego, poświęciłem kamień węgielny z Golgoty i plac pod rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Dziś cieszę się widząc mury i wznoszącą się ku niebu wieżę Sanktuarium, zwaną wieżą Miłosierdzia, dokładnie w miejscu objawień Jezusa. Potrzeby są jeszcze ogromne. Obecnie trwają wysiłki, aby wykonać dach na świątyni. Zwracam się zatem z gorącą prośbą do wszystkich diecezjan, kapłanów i wiernych świeckich, o wielkoduszne wsparcie dzieła rozbudowy Sanktuarium, w najbliższą niedzielę 24 lutego br. 
Niech pomoc Siostrom w tym dziele będzie znakiem naszej wielkoduszności. Obyśmy jak najszybciej, z Bożą pomocą, mogli uczestniczyć w poświęceniu nowej świątyni i posłużyć się słowami z wizji Faustyny: „Dziś widziałam (...) wielkie mnóstwo ludzi było na zewnątrz i w świątyni, a strumienie wychodzące z najlitościwszego Serca Jezusa spływały na wszystkich” (Dz. 1689). 
Już teraz składam wszystkim serdeczne „Bóg zapłać!” za materialne wsparcie tej szlachetnej inicjatywy.

Płock, dnia 5 lutego 2019 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

Licznik odwiedzin:

0706425
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał