W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Adwentu

10.12.2017r.

 

1.     Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu, dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Dlatego po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Podzielmy się z potrzebującymi naszymi rodakami na Wschodzie. Po sumie, procesja Eucharystyczna  z racji Oktawy Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

2.    Decyzją Zarządu naszej Prowincji 5 grudnia  przybył do naszej wspólnoty br. Salwator Kozubski, który będzie pełnił obowiązki zakrystiana. Cieszymy się z tego powodu i życzymy mu, by  w naszej wspólnocie czuł się jak najlepiej. Niech MB Skępska wyprasza dla Niego u swego Syna potrzebne łaski.

3.    Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i taca tradycyjnie przeznaczona będzie na remonty w naszym Sanktuarium.

4.    Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Oktawy Niepokalanego Poczęcia N.M.P. O godz.  17.30 Msza św. Roratnia z kazaniem, a następnie procesja Eucharystyczna. Jest to też czas naszych rekolekcji parafialnych. Od soboty Msze św. Roratnie już o godz. 6.30. Po Mszy św. mały poczęstunek dla dzieci.

5.    Informujemy, że drzwi do kaplicy św. Anny w okresie zimowym nie będą otwierane, gdyż jeszcze bardziej wychłodziłoby to nasz kościół. Za utrudnienia przepraszamy.

6.    Msze św. w Hucie będą w święta o godzinie 13.00 jak zawsze. 24 grudnia Mszy św. o godzinie 21.00 jako pasterki nie będzie.

7.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Ø  W środę – św. Łucę – dziewicę i męczennicę;

Ø  w czwartek – św. Jana od Krzyża – doktora Kościoła;

8.    W sobotę rozpoczniemy modlitwy nowennowe do Dzieciątka Jezus – przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Modlitwy będą prowadzone po Mszy św. o godz. 17.30. W tym dniu wyruszy pielgrzymka pokutna z naszego Sanktuarium do Sanktuarium w Oborach. O godz. 21.00 Msza św. podczas, której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

9.    W imieniu Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Asystenta o. Miłosza, dziękujemy wszystkim za otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka. Za złożone już produkty żywnościowe składamy serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że , przy ołtarzu św. Antoniego i w sklepach: „Wioska”, „Osiedle” (za torami) , przy ul. Klasztornej i w Lewiatanie k. Borku - są specjalne pojemniki na te produkty. Zbiórka będzie trwała do 19 grudnia.

10.Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego i polecamy tygodnik katolicki Gość Niedzielny, książki, upominki, ozdoby choinkowe oraz kalendarz ścienny poświęcony naszemu Sanktuarium. Zachęcamy do nabywania świec CARITAS na stół wigilijny oraz książkowy kalendarz rolniczy z bardzo ciekawymi praktycznymi artykułami i poradami. Można też się zaopatrzyć w opłatki wigilijne.

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom, przybyłym  pątnikom, życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz  swoich świętych Patronów. POKÓJ I DOBRO!

1 Niedziela Adwentu

03.12.2017r.

 

1.     W 1 Niedzielę Adwentu przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, dlatego po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. Po sumie, procesja Eucharystyczna, a następnie spotkanie formacyjne oraz zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

2.    W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Z tego też względu, po Mszach Świętach, będą zbierane ofiary do puszek, za które już teraz serdecznie dziękujemy.

3.     W tym roku ze względu na brak brata zakrystiana nie będą roznoszone opłatki do rodzin naszej parafii. Informujemy jednak, że można je otrzymać w zakrystii lub kiosku klasztornym.

4.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

Ø  w czwartek– św. Ambrożego;

Ø  w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Ø  Msze św. z kazaniami o godz. 6.30, 9.00 i 17.30. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.30 i procesja Eucharystyczna. Przez cała Oktawę do 15 grudnia będą głoszone kazania i prowadzone procesje Eucharystyczne. Prosimy, by Róże Różańcowe, Asysta Procesyjna i Franciszkański Zakon Świeckich aktywnie włączyli się do procesji z feretronami. Ministranci, dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej Niepokalanej.

Ø  Msze św. roratnie będą sprawowane o godz. 6.30. Dzieci, które przyjdą na Msze św. będą mogły skorzystać z ciepłej herbaty i drożdżówki w refektarzu klasztornym, po Mszy św..

5.    7 grudnia w czwartek po Mszy św. o godz. 17.30 spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

6.    9 grudnia w sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.30 będzie poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie na tę uroczystość zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

7.    W kościele i w sklepach spożywczych na terenie naszej parafii będą wystawione kosze „paczka świąteczna”. Będzie można się podzielić żywnością,  art. chemicznymi i szkolnymi z potrzebującymi. Już teraz za te dary składamy serdeczne Bóg zapłać. Zbiórka potrwa do 19 grudnia. Prosimy o zgłaszanie osób potrzebujących pomocy żywnościowej, aby na terenie naszej parafii nie było osób zapomnianych i skrzywdzonych przez los.

8.    W zakrystii i w kiosku można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Polecamy także tygodnik Gość Niedzielny i pamiątki religijne.

9.    Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów. POKÓJ I DOBRO!

34 Niedziela Zwykła

 

26.11.2017 r.

 

 

 

1.  Przeżywamy 34 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego, podczas której obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.  W czasie Mszy św. o 11.30 – uroczyste poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można otrzymać w zakrystii. Po Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i akt poświecenia. Za tę modlitwę  można zyskać odpust zupełny. Następnie spotkanie modlitewno formacyjne dla FZŚ.

 

 

 

·         godz. 15.00 jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o dar życia dla dzieci poczętych i o poczęcie dziecka dla małżeństw bezdzietnych. Serdecznie zapraszamy;

 

·         w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pierwszą niedzielą adwentu.

 

2.      Są do nabycia w zakrystii i w kiosku klasztornym świece CARITAS  na stół wigilijny w cenie 6 i 12 złotych. Serdecznie zapraszamy.

 

3.    Można jeszcze składać na wypominki roczne, które rozpoczniemy od nowego roku kalendarzowego. Przez cały listopad nabożeństwo wspominkowe o godz. 17.00 i o 17.30 Msza św. Wypominkowa.

 

4.     W  liturgii Kościoła obchodzimy:

 

w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, kapłana

 

we wtorek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, kapłana

 

w środę – święto WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ZAKONU SERAFICKIEGO

 

w czwartek – święto św. Andrzeja, apostoła

 

5.    W środę rozpoczniemy modlitwy nowennowe przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwy będą prowadzone po Mszy św. wieczornej.

 

6.    W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy chrześcijańskiej:

 

pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Szczególnie zaproszenie to kierujemy do dzieci i młodzieży. Przypominamy, że spowiadamy na Mszach Świętych o godz. 7 00 i 7 30 oraz po południu od godz. 15 00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo wynagradzające Panu Bogu za nasze grzechy i proszące o Jego Miłosierdzie zostanie odprawione o godz. 17 00;

 

w tym dniu od godziny 900 z Najświętszym Sakramentem będziemy odwiedzać chorych i starszych parafian;

 

pierwsza sobota miesiąca – podczas nabożeństwa o godz.  16. 30 będziemy przepraszać Niepokalane Serce Maryi za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa, które ranią Jej Serce i prosić o nawrócenie dla zatwardziałych grzeszników.

 

7.    Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne.
Polecamy też lekturę Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego.

 

8.   

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom  tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej.

 

33 Niedziela Zwykła

 

19.11.2017 r.

 

 

 

1.     Przeżywamy 33 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego i Dzień Solidarności z Ubogimi. Dzisiejsze ofiary przeznaczone będą na prace konserwatorskie       w naszym Sanktuarium. Za zrozumienie i wsparcie dalszych prac składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

2.    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10 00 spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców klasy III  i IV Szkoły Podstawowej  W REFEKTARZU KLASZTORNYM.

 

3.    Są do nabycia w zakrystii i w kiosku klasztornym świece CARITAS  na stół wigilijny w cenie 6 i 12 złotych. Serdecznie zapraszamy.

 

4.    Można jeszcze składać na wypominki roczne, które rozpoczniemy od nowego roku kalendarzowego. Przez cały listopad nabożeństwo wspominkowe o godz. 17.00 i o 17.30 Msza św. Wypominkowa.

 

5.    W najbliższą sobotę jest organizowana pielgrzymka pokutna  z Sanktuarium MB Skępskiej od Sanktuarium MB Bolesnej w Oborach. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 21.00. Zachęcamy do pielgrzymowania i modlitwy.

 

6.    W najbliższą niedziele przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Po Mszy św. o godz. 10.00, spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w refektarzu klasztornym.  W czasie Mszy św. o 11.30 – uroczyste poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Opłatki będzie można otrzymać w zakrystii. Po Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i akt poświecenia. Za tę modlitwę  w tym dniu, każdy może zyskać odpust zupełny. Następnie spotkanie modlitewno formacyjne dla FZŚ.

 

O godz. 15.00 jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza św. o dar życia dla dzieci poczętych i o poczęcie dziecka dla małżeństw bezdzietnych. Serdecznie zapraszamy.

 

7.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 

Ø  w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;

 

Ø  we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

 

Ø  w środę – wspomnienie św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego, organistów i chórów kościelnych;

 

Ø  w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy;

 

8.    Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Polecamy też lekturę Gościa Niedzielnego.

 

 

 

9.    Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia, a zwłaszcza: siostrze organistce Anieli, oraz Bartoszowi i naszej scholi dziecięco młodzieżowej: składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej. POKÓJ I DOBRO!

 

32 Niedziela Zwykła

 

12.11.2017 r.

 

 

 

1.     Przeżywamy 32 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego i Dzień Solidarności         z Kościołem Prześladowanym. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30 o. Herman Kuchnik – gwardian klasztoru – uroczyście zostanie wprowadzony na urząd proboszcza naszej parafii.

 

2.    Za tydzień trzecia niedziela miesiąca i taca tradycyjnie przeznaczona będzie na remonty w naszym Sanktuarium. Za wszystkie dotychczasowe ofiary
pragniemy wszystkim darczyńcom serdecznie podziękować. Bóg zapłać! Niech Matka Boża nasza Pani Skępska u swego syna Jezusa Chrystusa wyprasza dla Was obfite błogosławieństwo w pracy i codziennym życiu rodzinnym.

 

3.W sobotę 18 listopada spotkanie formacyjne zelatorów i zelatorek Róż Różańcowych z o. Miłoszem o godz. 1600. Serdecznie zapraszamy.

 

4.    W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie formacyjne uczniów klas III i IV w raz z rodzicami W REFEKTARZU KLASZTORNYM. Spotkanie obowiązkowe!

 

5.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 

Ø  w poniedziałek – wspomnienie świętych : Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich

 

Ø  we wtorek – wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy;

 

Ø  w środę - wspomnienie św. Dydaka z Alcali – patrona braci zakonnych

 

Ø  w piątek – święto św. Elżbiety Węgierskiej – Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;

 

Ø  w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy – Patronki Ruchu Czystych Serc (czystości przedmałżeńskiej)

 

6.    W naszym kościele przez cały listopad nabożeństwo wypominkowe o godz.17 00 i Msza Święta o godz. 17 30 za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne, które rozpoczniemy od nowego roku.

 

7.    Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej.

 

8.   Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Polecamy też lekturę Gościa Niedzielnego. Ciekawe artykuły: O cierpieniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie mówi ks. Andrzej Halemba.; Co roku za wiarę ginie ok. 100 tys. chrześcijan. Miliony ludzi obawiają się, że w każdej chwili mogą stracić pracę, dorobek życia, być wygnanymi ze swego domu – tylko z powodu wiary w Chrystusa oraz wiadomości z naszej diecezji.

 

Pokój i dobro!

 

31 Niedziela Zwykła

 

5.11.2017 r.

 

 

 

1.     Przeżywamy 31 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego i jednocześnie pierwszą niedzielę
listopada, dlatego po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu
i Adoracja. Po SUMIE procesja
i zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

 

2.    Decyzją Zarządu naszej Prowincji Zakonnej, w miniony poniedziałek przybył do naszej wspólnoty zakonnej o. Sancjusz Krzysztof Swat. Obejmie on obowiązki wikarego klasztoru i katechety. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie i życzymy, by jak najlepiej czuł się wśród nas.

 

3.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30, odbędzie się ceremonia uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza na urząd parafialny. Uroczystościom przewodniczył będzie ks. dziekan kan. dr Andrzej Zakrzewski z Tłuchowa, a nowym proboszczem naszej parafii zostanie o. Herman Kuchnik, gwardian naszego klasztoru skępskiego. Ojcu Dobromiłowi Godzikowi, dotychczasowemu proboszczowi, składamy jeszcze raz podziękowanie za jego pracę i poświęcenie . Nowo mianowanemu o. Hermanowi życzmy, by owczarnia mu powierzona, była jak najlepiej prowadzona drogą do zbawienia. Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy szczególnie naszych parafian.

 

4.    W sobotę 11 listopada przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Burmistrz i Rada Miasta Skępe oraz Wspólnota naszego Klasztoru zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Skępe do udziału we Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny, która zostanie odprawiona o godz. 11 30 w naszym kościele. Po Eucharystii nastąpi uroczyste złożenie kwiatów przy tablicy Zielińskich. Uroczystości uświetnią uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół w Skępem.

 

5.    W naszym kościele przez cały listopad nabożeństwo wypominkowe o godz. 17 00 i Msza Święta o godz. 17 30 za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

 

6.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 

Ø  w środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku

 

Ø  w czwartek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

 

Ø  w piątek - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

 

Ø  w sobotę – św. Marcina z Tours;

 

7.     Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne.
Polecamy tygodnik Gość Niedzielny , a w nim: m.in. artykuł pt. Zawód: kierownik duchowy  i  lista sióstr zakonnych, które o. Józef Andrasz poprowadził do świętości, jest długa. Znajduje się na niej także nazwisko największej polskiej mistyczki: św. Faustyny Kowalskiej.

 

8.    Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej.

 

POKÓJ I DOBRO

 

UROCZYSTA ROCZNICA POŚWIĘCENIA

 

KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 

29.10.2017 r.

 

 

 

1.  Dzisiaj przypada Uroczystość ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA NASZEGO. Z tej racji PODCZAS  SUMY O GODZ. 1130,  po Komunii św.  - odśpiewamy dziękczynne Te Deum

 

2.    Dzisiaj po sumie spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy także osoby, które pragną pogłębić swoją wiedzę o życiu i działalności św. Franciszka z Asyżu. Nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

 

3.    W poniedziałek dzieci uczestniczące w nabożeństwach różańcowych, proszone są o przyniesienie plansz obrazkowych.

 

4.  We wtorek 31 października zapraszamy na Pochód Wszystkich Świętych, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15 30. Po Eucharystii wyruszy z naszego Sanktuarium do kościoła  Miłosierdzia Bożego orszak Świętych i Błogosławionych w postaci relikwii niesionych przez dzieci i młodzież. Podczas przemarszu będziemy odmawiać różaniec i śpiewać pieśni religijne. Na zakończenie Bal Wszystkich Świętych. Rodziców prosimy o zorganizowanie słodkich wypieków i dostarczenie ich do remizy. Prosimy - dzieci i młodzież, żeby mogły wziąć udział w balu, aby przyszły przebrane za świętych lub błogosławionych. Serdecznie zapraszamy.

 

5.    W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Zapraszamy na godz. 11 00 - na Mszę Świętą na cmentarzu - w intencji Parafian i Dobrodziejów.

 

6.  W czwartek 2 listopada po Mszy Świętej o godz. 10 00 razem z wiernymi Parafii  
Miłosierdzia Bożego - wyruszymy w procesji na cmentarz i spotkamy się przed bramą cmentarną, by razem wejść i modlić się za naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

7.    Pragniemy przypomnieć, że nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących.

 

Ponadto, wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 

a.    Wzbudzić intencję jego otrzymania.

 

b.    Być w stanie łaski uświęcającej.

 

c.    Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

 

d.    Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

 

e.    Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwę w intencjach wyznaczonych przez  Ojca Świętego.

 

8.    W naszym kościele przez cały listopad nabożeństwo wspominkowe o godz.    17 00 i Msza Święta o godz. 17 30 za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.

 

 

 

9.    W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy chrześcijańskiej:

 

Ø   w pierwszy czwartek miesiąca – po wieczornej Eucharystii będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii;

 

Ø  w pierwszy piątek miesiąca – zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania. Szczególnie zaproszenie to kierujemy do dzieci i młodzieży. Przypominamy, że spowiadamy na Mszach Świętych o godz. 7 00 i 7 30 oraz po południu od godz. 15 00 podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo wynagradzające zostanie odprawione o godz. 16 30 a o 1700 nabożeństwo wypominkowe. Zachęcamy i zapraszamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach;

 

Ø  w pierwszą sobotę miesiąca – przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 16 00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie zniewagi i bluźnierstwa, które ranią Jej Matczyne Serce. A o godz. 17 00 – nabożeństwo wspominkowe w intencji naszych bliskich zmarłych.

 

10.W najbliższy piątek od godziny 9 00 będziemy odwiedzać z Najświętszym Sakramentem chorych i starszych parafian.

 

11.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

 

Ø   w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych;

 

Ø  w czwartek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

 

Ø  w piątek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych Zakonu Serafickiego

 

Ø  w sobotę – św. Karola Boromeusza;

 

12.Za tydzień niedziela adoracyjna z procesją Eucharystyczną po sumie i zmianą tajemnic Róż Różańcowych.

 

 

 

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej.

 

14.   Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Szczególnie polecamy tygodnik: Gość Niedzielny, a w nim m.in. artykuły: Racjonalnie o imigrantach i uchodźcach, Co czują lekarze zabijający dzieci?, O Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, który łączy myśli o tych, którzy dotarli już na drugi brzeg.

 

15.   W tym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józef Gall. Pogrzeb jego odbędzie się w piątek 3 listopada. O godz. 12.00 Różaniec w kaplicy św. Barbary, o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa i procesja na cmentarz. Wieczny odpoczynek….

Apel egzorcystów Diecezji Płockiej

 

w związku z zagrożeniami Halloween

 

Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się  problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.

 

Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki święta Holyween - organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

 

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

 

Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!

 

Płock, 27 październik 2017 r.

 

 

 

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22-10-2017

1.     Przeżywamy 29 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający tydzień modlitw w intencji misji na świecie. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii: Pielgrzymów, Gości i Przyjaciół naszego Sanktuarium.

 

2.    W najbliższą sobotę 28 października o godz. 2100 Msza św. w intencji pielgrzymów do Sanktuarium MB Bolesnej w Oborach. Serdecznie zapraszamy chętnych na tę pielgrzymkę. Wynagradzajmy w ten sposób Panu Bogu za grzechy popełnione i dajmy tym wyraz naszej miłości do Boga i Matki Najświętszej.

 

3.    Trwa miesiąc październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, każdego dnia o godz. 1700.

 

4.    W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1130, spotkanie modlitewno formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zwracamy się z gorącą prośbą, jeśli ktoś czuje powołanie do życia  według zasad franciszkańskich w stanie świeckim, aby przyszedł na spotkanie i rozpoczął nowe życie według reguły franciszkanów świeckich: czystości małżeńskiej, ubóstwa w duchu i posłuszeństwa Kościołowi. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130 – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

 

5.    W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne na 2018 rok. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić o godz. 1700 specjalnym nabożeństwem oraz będziemy celebrować Mszę św. przez 30 dni, do końca listopada na sposób gregoriański o godz. 1730. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod apelem przeciwko aborcji w naszym kraju.

 

6.    W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:

 

·         w poniedziałek – święto św. Jana Kapistrana – założyciela naszej prowincji zakonnej;

 

·         w sobotę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.

 

7.    Przypominamy i zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok.

 

8.    Uporządkujmy groby naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tych grobach, o których najbliżsi nie pamiętają. Czas zadumy nad przemijalnością, niech otworzy nas na wieczność.

 

9.     Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim artykuły: Naukowcy z Politechniki Warszawskiej (PW) chcą zbudować sztuczne naczynia krwionośne,  siostry franciszkanki uratowały dzieci z Sambora, skazane na niechybną śmierć oraz wiadomości z naszej diecezji.

 

10.   Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na misje. Jest też możliwość nabywania kalendarzy misyjnych w cenie 5 złotych. Niech wsparcie materialne i duchowe naszych misjonarzy będzie cegiełką w budowaniu Kościoła Powszechnego. Za złożone ofiary składamy staropolski Bóg zapłać.

 

11.    Niech Błogosławieństwo Boże nas umocni w wierze! SERDECZNIE POZDRAWIAMY: POKÓJ I DOBRO!

 

 

1.     Przeżywamy 28 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii Pielgrzymów, Gości i Przyjaciół naszego Sanktuarium.

2.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo – konserwatorskie wieży kościoła. Za wszystkie dotychczasowe ofiary, które zostały złożone na tacę, jak i te indywidualne pragniemy wszystkim darczyńcom serdecznie podziękować. Bóg zapłać! Niech Matka Boża nasza Pani Skępska u swego syna Jezusa Chrystusa wyprasza dla Was obfite błogosławieństwo w pracy i w życiu rodzinnym.

3.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

·        w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

·        we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;

·        w środę – św. Łukasza, Ewangelisty i patrona służby zdrowia;

·        w czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary;

·        w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego;

·        w sobotę - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię;

4.    W następną niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 15 00 w intencji małżeństw, które pragną potomstwa: o dar macierzyństwa i ojcostwa dla nich oraz w intencji matek w stanie błogosławionym: o szczęśliwy poród i zdrowie dla matki i dziecka. W przyszłą niedzielę – tzw. Niedziele misyjną, rozpoczynającą tydzień modlitw za misje w kościele. Polecamy szczególnie naszych bernardyńskich misjonarzy.

5.  W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne na 2018 rok. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić o godz. 1700 specjalnym nabożeństwem oraz będziemy celebrować Mszę św. przez 30 dni, do końca listopada na sposób gregoriański. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod apelem przeciwko aborcji w naszym kraju.

6.    Przypominamy i zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok 2018.

7.    Przez cały październik o godz. 1700 w naszym Sanktuarium przed Najświętszym Sakramentem i cudowną figurą naszej Pani Skępskiej odmawiamy różaniec. Przyjdź i ty - dołącz do nas.

8.    Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

9.     Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne m.in. Pismo św., Katechizmy, kalendarze na przyszły rok oraz szczególnie polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. takie artykuły, jak:

Święty bez kantów, Lekarstwo dla Kościoła oraz ciekawy artykuł Agaty Puścikowskiej pt. Nieporozumienia z niegadania. Gdybyśmy ze sobą rozmawiali, uniknęlibyśmy wielu przykrych sytuacji, niedomówień i problemów.

Na koniec życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

POKÓJ I DOBRO

 

27 Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

 

1.    Przeżywając 27 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego.

2.   Dzisiaj przeżywamy XXVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dlatego po wszystkich Mszach Świętych są zbierane ofiary - przez młodzież - do puszek na stypendia dla młodzieży.

3.   Dzisiaj są też zbierane podpisy, aby powstrzymać aborcje w naszym kraju (koło kancelarii parafialnej).

Za włączenie się w prowadzone przez Kościół prace, składamy serdeczne ; Bóg zapłać.

4.   W sobotę , 14 października o godz. 7.30 wyjeżdża autokar na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy szczególnie dzieci, które pod opieką s. Anny             i   o. Miłosza, w ten sposób będą przygotowywać się do I Komunii św.

5.   Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odbywają się codzienne w październiku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

6.   W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym Roku Nabożeństwo Fatimskie.     O godz. 17 30 Msza Święta, a po niej procesja do Borku. W tym dniu dzieci zapraszamy o godz. 17 00 na różaniec.

7.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

·         w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

·         w piątek – wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego, kapłana i zakonnika.

8.   W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca - ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na wkład własny remontu wieży kościelnej. Będzie można też złożyć jeszcze podpisy, pod apelem o powstrzymanie aborcji w naszym kraju.

9.          W zakrystii można już składać kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne na 2018 rok.

10.       Intencje mszalne na przyszły rok  2018 - można już zamawiać w zakrystii.

11.Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Szczególnie polecamy Pismo św., Gościa Niedzielnego i Kalendarz dla rolników.

12.       Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia; jak również nauczycielom, katechetom i wychowawcą - z racji Dnia Edukacji Narodowej - składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

POKÓJ I DOBRO

 

Zapisz

Serwis Papieski:

Licznik odwiedzin:

0475019
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał