W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA PALMOWA – 05.04.2020 r.

 

 1. 1.Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
 2. 2.Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego obchody Wielkiego Tygodnia (od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty włącznie) będą się odbywały bez udziału wiernych.
 3. 3.W Niedzielę Palmową nie będzie poświęcenia palm. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele w normalnych godzinach, przy zamkniętych drzwiach i bez udziału wiernych.
  W godz. od 12.30 do 17.00 kościół będzie otwarty by można było indywidualnie nawiedzić Najświętszy Sakrament. Pamiętajmy jednak, by w kościele nie przebywało jednocześnie więcej niż 5 osób.
 4. 4.Od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Soboty kościół będzie otwarty w godz. od 8.00 do 17.00.
 5. 5.Nie będzie organizowanej spowiedzi wielkanocnej przed Świętami. Zachęcamy, aby odłożyć spowiedź wielkanocną na czas po ustaniu stanu epidemii. W Polsce spowiedź i Komunia Święta wielkanocna mogą być praktykowane przez wiernych aż do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (7 czerwca 2020 roku). Proszę wiernych, aby wzięli pod uwagę możliwości parafii oraz zdrowie szafarzy sakramentu pokuty i roztropnie zaplanowali przystępowanie do spowiedzi, co może być, poza niebezpieczeństwem śmierci, przełożone na późniejszy czas po ustaniu pandemii. We wskazanym czasie w okresie po pandemii każda z parafii, w porozumieniu z innymi kapłanami w dekanacie, zorganizuje dzień spowiedzi, podczas którego wszyscy, którzy obecnie praktykują akt żalu doskonałego, będą mogli skorzystać indywidualnie z sakrament pokuty, bez obecnych niepokojów i zbędnego pośpiechu.
 6. 6.W Wielki Czwartek nie ma rano Mszy Świętej, będzie tylko Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.30. Jest to dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Ze względu na brak Ciemnicy – nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. 7.W Wielki Piątek o godz. 17.30 Liturgia Wielkiego Piątku. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy oraz ilościowy i nie ma od niego dyspensy.
 8. 8.Od Wielkiego Piątku będziemy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 15:00.
 9. 9.Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W naszym kościele będzie w godz. 9.00 - 12.00 oraz 15.00 - 17.00.
  Pamiętajmy by w kościele podczas adoracji nie było więcej niż 5 osób jednocześnie.
  Nie będzie tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Prosimy, by w każdej rodzinie w poranek wielkanocny zostało przeprowadzone „Błogosławieństwo stołu”. Tekst tej modlitwy jest dostępny na stronie internetowej Diecezji Płockiej oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń koło kancelarii.
  Natomiast Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.
 10. 10. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 Msza Święta rezurekcyjna. Po Mszy Św. rezurekcyjnej kapłan udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem w drzwiach kościoła. Nikt nie pełni honorowej warty przy Grobie Pańskim.

 

Czekamy na informacje odnośnie ograniczeń w udziale wiernych. Poinformujemy, gdy będzie już coś wiadomo.

 

 

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym trudnym dla nas czasie, potrafią się stosować do tych radykalnych i ciężkich zarządzeń kierując się troską nie tylko o swoje zdrowie, ale też zdrowie innych. Pani Skępskiej polecamy w modlitwie wszystkich naszych Parafian, Dobrodziejów, Pielgrzymów, całą naszą Diecezję Płocką i Ojczyznę upraszając opieki i łaski zdrowia. Przez wstawiennictwo Maryi - Uzdrowienia chorych, prosimy Boga o ustąpienie zarazy, pamiętamy w modlitwie o chorych, personelu medycznym, służbach porządkowych, rządzących. Jednocześnie prosimy by modlić się za siebie wzajemnie, byśmy potrafili przetrwać ten trudny czas.

Licznik odwiedzin:

0890031
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał