W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

NIEDZIELA PALMOWA – 14.04.2019 r.

 

 

 

  1. 1.Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
  2. 2.Dziś podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm będzie o godz. 11.30 przy kaplicy św. Barbary, a następnie w procesji udamy się do kościoła na Mszę świętą.
  3. 3.Dziękujemy wszystkim Uczestnikom Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta, za ten wyraz wiary publicznie wyznany. Niech Chrystus Pan wzmocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy swym życiem dawali świadectwo, że jesteśmy Jego uczniami.
  4. 4.W Wielką Środę przedświąteczne odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9.00. Prosimy, aby zgłaszać w zakrystii osoby, do których ma udać się kapłan.
  5. 5.W Wielki Czwartek nie ma rano Mszy Świętej, będzie tylko Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.30. Jest to dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa będzie trwała do godz. 20.00
  6. 6.W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 8.00 do 16.00. O godz. 16.45 Droga Krzyżowa, zaś o godz. 17.30 Liturgia Wielkiego Piątku a po niej Gorzkie Żale. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21.00.
  7. 7.Przypominamy wszystkim wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy oraz ilościowy i nie ma od niego dyspensy.
  8. 8.Wielka Sobota jestAdoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do godz. 18.00. Zaplanujmy sobie czas, aby być na ADORACJI PANA JEZUSA. Mamy za co dziękować i mamy o co prosić. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Święcenie potraw na stół wielkanocny co pół godziny: od godz. 8.00 do godz. 12.00. Natomiast Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Po jej zakończeniu adoracja Pana Jezusa w Grobie Bożym do godz. 22.00. Prosimy przynieść ze sobą świece zabezpieczone przed kapaniem.
  9. 9. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 6.00 - Procesja Rezurekcyjna, a następnie Msza Święta. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00.

 

10. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach, aby podziękować Jezusowi Chrystusowi za łaskę zbawienia. Nie bądźmy oziębli.

 

11. Od poniedziałku do środy spowiadać będziemy podczas Mszy św. o godz. 7.00 oraz od 17.00 do 18.00, zaś w Wielki Czwartek od godz. 16.30 do godz. 17.15, w Wielki Piątek od 8.00 do 10.00 oraz od 16.30 do 17.15, w Wielką Sobotę od 8.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 18.00. Prosimy by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

 

APEL BISKUPA PŁOCKIEGO
O WSPARCIE ZBIÓRKI NA RZECZ CHRZEŚCIJAN W ZIEMI ŚWIĘTEJ I NA BLISKIM WSCHODZIE

 

Kochani Diecezjanie,
w 1974 r. św. papież Paweł VI ustanowił w całym Kościele katolickim Wielki Piątek dniem wsparcia modlitewnego oraz jałmużny na rzecz chrześcijan w Ziemi Świętej. Każdego roku także nasza diecezja włącza się w to ważne dzieło ochrony miejsc naznaczonych ziemskim życiem Zbawiciela, ale także żywych „kamieni”, którymi są nasi bracia i siostry w wierze tam mieszkający. W 2018 r. Kongregacja Kościołów Wschodnich zebrała w całym świecie na ten cel 8,6 mln euro. Jest w tym także i nasza cząstka.
Proszę Was, Kochani Diecezjanie, byście wsparli swoją ofiarą, złożoną w Wielki Piątek, różnego rodzaju dzieła duszpasterskie, edukacyjne i medyczne w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie. Niech rozmyślanie Męki i Zmartwychwstania naszego Pana oraz przemierzanie w czasie liturgii Triduum Paschalnego Jego wędrówki po świętym mieście Jeruzalem pobudzą nas do solidarności z rodzinami i dziećmi tam mieszkającymi. 
Papież Franciszek w czasie wizyty ekumenicznej w Bari w ubiegłym roku mówił: „Na Bliskim Wschodzie od lat przerażająco wiele maleństw opłakuje gwałtowną śmierć członków rodziny i widzi ojczyznę osaczoną, mając często jedynie perspektywę konieczności ucieczki. To jest śmierć nadziei. Oczy nazbyt wielu dzieci przez większość życia widzą gruzy, zamiast szkół, słyszą grzmot ryku bomb, a nie świąteczny harmider zabaw. Proszę was, niech ludzkość usłyszy wołanie dzieci, których usta głoszą chwałę Boga (por. Ps 8,3). Ocierając ich łzy świat na nowo odnajdzie godność”.
Niech Pan wynagrodzi Wasze gesty chrześcijańskiej jałmużny!
Płock, dnia 2 kwietnia 2019 r.

 

Wasz Biskup Piotr

 

Licznik odwiedzin:

0727122
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał