W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła – 16.06.2019 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. 1.Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Witamy serdecznie wszystkich Parafian, Gości i Pielgrzymów. Niech ten czas spędzony w domu naszej Matki i Królowej będzie umocnieniem naszej wiary, nadziei i miłości. W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. 2.Dziś 3 niedziela miesiąca i taca tradycyjnie przeznaczona będzie na spłatę ołtarza w kaplicy św. Anny. Ostatnia taca gospodarcza wynosiła 4101 zł. Do tej pory na ołtarz wpłaciliśmy już 50 tyś. zł i pozostaje jeszcze 35 tyś. zł. Za Waszą ofiarność składamy serdeczne podziękowania i życzymy Wam Boże błogosławieństwa i wszelkich łask za wstawiennictwem Matki Bożej Skępskiej.
  3. 3.Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna na zakończenie Oktawy Zesłania Ducha Św.
  4. 4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

- w poniedziałek: wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;

- w środę zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji zakończenia roku szkolnego;

- we czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwana Bożym Ciałem. Msze święte w naszym Sanktuarium: 7 00, 8 30 , 10 00 17 30.
Po Mszy św. o godz. 10.00 z kościoła Miłosierdzia Bożego wyruszy w kierunku klasztoru procesja do czterech ołtarzy. Naszych Parafian prosimy o przygotowanie ołtarza przy krzyżu w „Borku” i ołtarza polowego na placu odpustowym. Prosimy o udekorowanie okien domów na trasie procesji.

Oktawa Bożego Ciała z Procesją Eucharystyczną – o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium będzie od piątku do piątku, czyli do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

I w tym miejscu ogromna prośba do wszystkich ludzi dobrej woli o zaangażowanie się w procesję. Trasa jest długa i dlatego potrzeba, aby zmieniać osoby noszące feretrony i chorągwie. Nie wstydźmy się podejść i pomóc. Niech będzie to wyraz naszej chrześcijańskiej postawy miłości. Naszą Asystę Procesyjną prosimy by feretrony, które mają zostać przewiezione do kościoła Miłosierdzia pozostawić na korytarzu przed furtą;

- w piątek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

- w sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 21.00 w int. Pątników, którzy wyruszą na Nocną Pokutną Pieszą Pielgrzymkę do Obór.

- w przyszłą niedzielę, w Dzień Ojca, zapraszamy na godz. 15.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo w intencji małżeństw, które pragną potomstwa oraz w intencji matek w stanie błogosławionym.

  1. 5.Zapraszamy także do naszego kiosku klasztornego, gdzie można dewocjonalia, pamiątki z Sanktuarium oraz Gościa Niedzielnego.
  2. 6.Wszystkim solenizantomjubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

Licznik odwiedzin:

0750280
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał