W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

II niedziela Adwentu – 08.12.2019 r.
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 1. 1.W dzisiejszą II niedzielę Adwentu przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na sumie o godz. 11.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i procesja po krużgankach. Od jutra przez całą Oktawę będą głoszone kazania na mszach roratnich o godz. 17.30. Prosimy o liczny udział, potraktujmy ten czas jako nasze adwentowe rekolekcje. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie dzieci z lampionami.
 2. 2.Dziś z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele wXX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Pamiętajmy zatem w modlitwach o naszych braciach i siostrach ze Wschodu. Można też przy tej okazji złożyć ofiary materialne do puszek, za które w imieniu Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie składamy serdeczne podziękowania.
 3. 3.Br. Salwator w tym tygodniu nadal będzie roznosił opłatki na terenie naszej parafii. Wszystkim, którzy już przyjęli brata, za życzliwość i złożone ofiary na utrzymanie naszego Sanktuarium składamy staropolskie Bóg zapłać.

A w tym tygodniu opłatki będą roznoszone:

 

Poniedziałek, 9 grudnia - Józefkowo:

 

 • ul. Sosnowa
 • ul. Świerkowa
 • ul. Leśna
 • ul. Dębowa

 

Wtorek, 10 grudnia:

 

 • Wioska - bloki 22, 24, 26, 28, 30, 32

 

Środa, 11 grudnia:

 

 • Wioska - pozostałe domy

 

 1. 4.Serdecznie dziękujemy osobom troszczącym się o piękno i porządek w kaplicy w Borku, jak i wokół niej. Dziękujemy również Władzom Miasta za pomoc w uprzątnięciu liści. Niech Matka Boża Skępska wyprasza dla Was zdroje łask.
 2. 5.W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  - w piątek: wspomnienie ŚW. ŁUCJI, dziewicy i męczennicy;
  - w sobotę: wspomnienie ŚW. JANA OD KRZYŻA, prezbitera i doktora Kościoła;
 3. 6.Przedświąteczne odwiedziny chorych będą 20 grudnia od godz. 9.00. Prosimy by podawać w zakrystii nazwiska i adresy osób, do których ma się udać kapłan z Najśw. Sakramentem. Może też i w naszym sąsiedztwie są osoby starsze lub schorowane, które same nie mogą przyjść do kościoła - warto więc zapytać i zgłosić.
 4. 7.Spotkanie dla Rady Parafialnej będzie w najbliższy piątek po Mszy wieczornej.
 5. 8.Zapraszamy do naszego klasztornego kiosku, gdzie możemy nabyć pamiątki religijne, lampiony roratnie, świece Caritas na stół wigilijny, opłatki, dekoracje świąteczne oraz Gościa Niedzielnego.
 6. 9.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

0828975
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał