W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia 22.05.2022r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22.05.2022r

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

W rozpoczynającym się tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek: wspomnienie Najświetszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych, a w sobotę: wspomnienie błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

 

Za tydzień, w niedzielę obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych. Wspólna modlitwa przed wystawionym Najśw. Sakr. od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej o godz 17.30 oraz w niedziele o godz. 17.00.

 

W niedzielę 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej Uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę, którą będziemy odmawiać od najbliższego piątku 27 maja po Mszy Świętej wieczornej. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocny. Mamy więc jeszcze czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię świętą wielkanocną.

 

W nadchodzącym tygodniu w czwartek, 26 maja będziemy obchodzili Dzień Matki. Z tej okazji wszystkim matkom chcemy przekazać slowa uznania, szacunku i wdzięczności, pamietając, jak wiele w rodzinach od matki zależy. Każdy z nas z pewnością osobiście w tym dniu zwróci się do swojej matki z gestem wdzięczności za trud przez nią podejmowany, a z modlitwą w stronę matek, które są już po drugiej stronie życia.

 

Próba generalna dla dzieci rocznicowych odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30.

 

Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 w intencji małżeństw, które pragną potomstwa oraz w intencji matek w stanie błogosławionym.

   

We wtorek zapraszamy na kolejną dziewięciotygodniową nowennę przed Uroczystością Świętego Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 17.30, a po niej modlitwy nowennowe.

 

Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć: pamiątki religijne i prasę katolicką.

 

Wszystkim Parafianom, Gościom i Solenizantom życzymy radosnego i pełnego pokoju przeżywania czasu wielkanocnego oraz opieki Maryi i świętych Patronów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licznik odwiedzin:

1399254
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał