W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

II niedziela Adwentu – 09.12.2018 r.

 

 1. 1.Dziś przeżywamy 2 niedzielę Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania
  i zarazem przygotowania na przyjście Zbawiciela - Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich na roraty, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież - zwłaszcza tą przygotowującą się do bierzmowania oraz najmłodszych. Dzieci wraz z rodzicami szczególnie zapraszamy w środy i piątki.
 2. 2.Wczoraj przeżywaliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przez całą oktawę do przyszłej soboty zapraszamy na wieczorną Mszę roratnią z kazaniem oraz procesję po krużgankach. Potraktujmy ten czas jako nasze adwentowe rekolekcje.
 3. 3.W dzisiejszą niedzielę wypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w swoich modlitwach o naszych braciach chrześcijanach na Wschodzie. Jeśli ktoś chce wesprzeć materialnie owe dzieło to może złożyć swoją ofiarę do skarbonki misyjnej koło ołtarza św. Franciszka. Niech Niepokalana Dziewica wyprasza dla Was potrzebne łaski. Bóg zapłać.
 4. 4.Również dziś po Mszy św. o godz. 10.00 będzie spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakr. Bierzmowania, zaś po sumie i procesji spotkanie dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 5. 5.Za tydzień na Mszy o godz. 10.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii a po Mszy spotkanie dla dzieci i ich rodziców.
 6. 6.Jutro, w poniedziałek, po wieczornej Mszy będzie spotkanie dla Zelatorów Róż Różańcowych. Zaś w najbliższy piątek, również po wieczornej Eucharystii - spotkanie Rady Parafialnej.
 7. 7.W najbliższy wtorek w godzinach 10.00 - 14.00 w przychodni WIMED w Skępem przy ul. 1-go Maja 81 odbędą się badania USG. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy kancelarii parafialnej.
 8. 8.W zeszły piątek odbył się w naszym klasztorze Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy i już teraz zapraszamy na koncert finalistów, który odbędzie 13 stycznia po Mszy o godz. 10.00.
 9. 9.Br. Salwator od w tym tygodniu nadal będzie roznosił opłatki na terenie naszej parafii. Wszystkim, którzy już przyjęli brata, za życzliwość i złożone ofiary na utrzymanie naszego Sanktuarium składamy staropolskie Bóg zapłać. 
 10. 10.W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  - w czwartek: wspomnienie ŚW. ŁUCJI, dziewicy i męczennicy;
  - w piątek: wspomnienie ŚW. JANA OD KRZYŻA, prezbitera i doktora Kościoła;
 11. 11. Po zakończeniu Mszy i śpiewu liturgicznego zapraszamy do naszego klasztornego kiosku, gdzie możemy nabyć pamiątki religijne, prasę katolicką, opłatki, świece Caritas oraz dekoracje świąteczne.
 12. 12.Wszystkim solenizantom oraz jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

 

 

Licznik odwiedzin:

0677277
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał