W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22-10-2017

1.     Przeżywamy 29 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego. Dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający tydzień modlitw w intencji misji na świecie. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii: Pielgrzymów, Gości i Przyjaciół naszego Sanktuarium.

 

2.    W najbliższą sobotę 28 października o godz. 2100 Msza św. w intencji pielgrzymów do Sanktuarium MB Bolesnej w Oborach. Serdecznie zapraszamy chętnych na tę pielgrzymkę. Wynagradzajmy w ten sposób Panu Bogu za grzechy popełnione i dajmy tym wyraz naszej miłości do Boga i Matki Najświętszej.

 

3.    Trwa miesiąc październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, każdego dnia o godz. 1700.

 

4.    W najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1130, spotkanie modlitewno formacyjne dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zwracamy się z gorącą prośbą, jeśli ktoś czuje powołanie do życia  według zasad franciszkańskich w stanie świeckim, aby przyszedł na spotkanie i rozpoczął nowe życie według reguły franciszkanów świeckich: czystości małżeńskiej, ubóstwa w duchu i posłuszeństwa Kościołowi. Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130 – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

 

5.    W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne na 2018 rok. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić o godz. 1700 specjalnym nabożeństwem oraz będziemy celebrować Mszę św. przez 30 dni, do końca listopada na sposób gregoriański o godz. 1730. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod apelem przeciwko aborcji w naszym kraju.

 

6.    W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia obchodzimy:

 

·         w poniedziałek – święto św. Jana Kapistrana – założyciela naszej prowincji zakonnej;

 

·         w sobotę – święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów.

 

7.    Przypominamy i zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok.

 

8.    Uporządkujmy groby naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o tych grobach, o których najbliżsi nie pamiętają. Czas zadumy nad przemijalnością, niech otworzy nas na wieczność.

 

9.     Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego, a w nim artykuły: Naukowcy z Politechniki Warszawskiej (PW) chcą zbudować sztuczne naczynia krwionośne,  siostry franciszkanki uratowały dzieci z Sambora, skazane na niechybną śmierć oraz wiadomości z naszej diecezji.

 

10.   Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na misje. Jest też możliwość nabywania kalendarzy misyjnych w cenie 5 złotych. Niech wsparcie materialne i duchowe naszych misjonarzy będzie cegiełką w budowaniu Kościoła Powszechnego. Za złożone ofiary składamy staropolski Bóg zapłać.

 

11.    Niech Błogosławieństwo Boże nas umocni w wierze! SERDECZNIE POZDRAWIAMY: POKÓJ I DOBRO!

 

 

1.     Przeżywamy 28 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych na Eucharystii Pielgrzymów, Gości i Przyjaciół naszego Sanktuarium.

2.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo – konserwatorskie wieży kościoła. Za wszystkie dotychczasowe ofiary, które zostały złożone na tacę, jak i te indywidualne pragniemy wszystkim darczyńcom serdecznie podziękować. Bóg zapłać! Niech Matka Boża nasza Pani Skępska u swego syna Jezusa Chrystusa wyprasza dla Was obfite błogosławieństwo w pracy i w życiu rodzinnym.

3.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

·        w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

·        we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;

·        w środę – św. Łukasza, Ewangelisty i patrona służby zdrowia;

·        w czwartek – wspomnienie św. Piotra z Alkantary;

·        w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego;

·        w sobotę - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię;

4.    W następną niedzielę zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo o godz. 15 00 w intencji małżeństw, które pragną potomstwa: o dar macierzyństwa i ojcostwa dla nich oraz w intencji matek w stanie błogosławionym: o szczęśliwy poród i zdrowie dla matki i dziecka. W przyszłą niedzielę – tzw. Niedziele misyjną, rozpoczynającą tydzień modlitw za misje w kościele. Polecamy szczególnie naszych bernardyńskich misjonarzy.

5.  W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne na 2018 rok. Za zmarłych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić o godz. 1700 specjalnym nabożeństwem oraz będziemy celebrować Mszę św. przez 30 dni, do końca listopada na sposób gregoriański. Na ołtarzach bocznych są wyłożone kartki wypominkowe. W zakrystii można jeszcze złożyć podpis pod apelem przeciwko aborcji w naszym kraju.

6.    Przypominamy i zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok 2018.

7.    Przez cały październik o godz. 1700 w naszym Sanktuarium przed Najświętszym Sakramentem i cudowną figurą naszej Pani Skępskiej odmawiamy różaniec. Przyjdź i ty - dołącz do nas.

8.    Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia,
wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

9.     Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne m.in. Pismo św., Katechizmy, kalendarze na przyszły rok oraz szczególnie polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. takie artykuły, jak:

Święty bez kantów, Lekarstwo dla Kościoła oraz ciekawy artykuł Agaty Puścikowskiej pt. Nieporozumienia z niegadania. Gdybyśmy ze sobą rozmawiali, uniknęlibyśmy wielu przykrych sytuacji, niedomówień i problemów.

Na koniec życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

POKÓJ I DOBRO

 

27 Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

 

1.    Przeżywając 27 niedzielę zwykłą Roku Liturgicznego.

2.   Dzisiaj przeżywamy XXVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dlatego po wszystkich Mszach Świętych są zbierane ofiary - przez młodzież - do puszek na stypendia dla młodzieży.

3.   Dzisiaj są też zbierane podpisy, aby powstrzymać aborcje w naszym kraju (koło kancelarii parafialnej).

Za włączenie się w prowadzone przez Kościół prace, składamy serdeczne ; Bóg zapłać.

4.   W sobotę , 14 października o godz. 7.30 wyjeżdża autokar na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy szczególnie dzieci, które pod opieką s. Anny             i   o. Miłosza, w ten sposób będą przygotowywać się do I Komunii św.

5.   Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym Sanktuarium odbywają się codzienne w październiku o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

6.   W piątek 13 października zapraszamy na ostatnie w tym Roku Nabożeństwo Fatimskie.     O godz. 17 30 Msza Święta, a po niej procesja do Borku. W tym dniu dzieci zapraszamy o godz. 17 00 na różaniec.

7.   W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

·         w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

·         w piątek – wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego, kapłana i zakonnika.

8.   W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca - ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na wkład własny remontu wieży kościelnej. Będzie można też złożyć jeszcze podpisy, pod apelem o powstrzymanie aborcji w naszym kraju.

9.          W zakrystii można już składać kartki z imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne na 2018 rok.

10.       Intencje mszalne na przyszły rok  2018 - można już zamawiać w zakrystii.

11.Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne. Szczególnie polecamy Pismo św., Gościa Niedzielnego i Kalendarz dla rolników.

12.       Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia; jak również nauczycielom, katechetom i wychowawcą - z racji Dnia Edukacji Narodowej - składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

POKÓJ I DOBRO

 

Zapisz

Serwis Papieski:

Licznik odwiedzin:

0431307
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał