W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 

28 Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

 

 

 

 1. 1.Przeżywamy dziś 28 niedzielę zwykłąciągu Roku Liturgicznego. Jest to jednocześnie XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa.
  Z tej racji  po mszach św. zbierane są do puszek ofiary na rzecz wsparcia uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Ta akcja organizowana przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nazywana jest „żywym pomnikiem” papieża Polaka.
 2. 2.W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:

 

 • w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
 • we wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu wypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszym kościele o godz. 17.30 będzie Msza św. z okolicznościowym kazaniem, modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz uczczenie relikwii;
 • w środę - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
 • w czwartek - święto św. Łukasza Ewangelisty - patrona Służby Zdrowia;
 • w piątek - wspomnienie św. Piotra z Alkantary, prezbitera;
 • w sobotę - wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

 

 1. 3.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakr. bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
 2. 4.Zachęcamy do zamawiania w zakrystii intencji mszalnych na przyszły rok.
 3. 5.Na bocznych ołtarzach św. Franciszka i św. Antoniego wyłożone są kartki na wypominki za zmarłych, które można składać w zakrystii. Prosimy by wypełniać je czytelnie oraz by zaznaczyć czy mają to być wypominki listopadowe czy roczne. Od przyszłego roku wypominki roczne będą wyczytywane jedynie przed Sumą.
 4. 6.W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce Jubileusz 450-lecia śmierci św. Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które rośnie w naszych domach, szkołach, parafiach. W dniach od 19 do 26 października w naszym dekanacie peregrynują relikwie św. Stanisława Kostki. Do naszej skępskiej parafii przybędą już za tydzień po godz. 15-tej. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, nauczycieli, władze, wszystkich rozumiejących, że przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła zależy od tego, jakie serca, jakie sumienia i umysły kształtujemy w młodym pokoleniu Polaków. Z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek ofiary przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej diecezji. Szczegółowy program nawiedzenia podany jest w gablocie ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.

 

 1. 7.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia, zwłaszcza nauczycielom i wychowawcom - z okazji ich święta - składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

Licznik odwiedzin:

0654048
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał