W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII Niedziela Wielkanocna
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
 24.05.2020 r.

 

  1. 1. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej wszystkich Parafian i Gości życząc wielu łask Bożych za przyczyną Maryi.
  2. 2.Dziś jeszcze o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo w intencji małżeństw, które pragną potomstwa oraz w intencji matek w stanie błogosławionym.
  3. 3.We wtorek będzie kolejny dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. z kazaniem oraz nabożeństwo ku czci Świętego z Padwy. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o naszych Mamach z okazji Ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech zawsze radują Ich serca. Zaś zmarłe Mamy niech dostąpią chwały nieba.
    Nie zapomnijmy też podziękować naszej Niebieskiej Matce - Maryi za Jej troskliwą opiekę nad nami. Dowodem tego są te piękne kwiaty przy ołtarzach. Dlatego bardzo gorąco dziękujemy Paniom, które zebrały pieniądze na ich zakup oraz Pani Kwiaciarce, która wykonała bukiety. Niech Maryja Skępska wyprosi Wam u Boga zdroje łask. Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji wszystkich Czcicieli Matki Bożej Brzemiennej będzie sprawowana w tym dniu o godz. 17.30.
  4. 4.W przyszłą sobotę, w Wigilię Pięćdziesiątnicy, po wieczornej Mszy św. rozpoczynamy czuwanie modlitewne i adorację Najśw. Sakramentu przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zaś w sam dzień Zielonych Świątek o godz. 15.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja aż do Mszy wieczornej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy o umocnienie w nas darów Ducha Świętego.
  5. 5.30 maja, w sobotę, o godz. 19.00 w kościele w Tłuchowie rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zapisy na miejscu.
  6. 6.11 czerwca przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa zwana popularnie Bożym Ciałem. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zgodnie z rozporządzeniem Kurii Płockiej, nie będzie tradycyjnej procesji ulicami naszego miasta. Zostanie ona zastąpiona procesją po krużgankach, w której będą szli jedynie: ministranci, kapłani oraz Asysta Procesyjna. Pozostali Wierni będą uczestniczyć poprzez modlitwę w kościele. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. 7.W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w tym tygodniu:

- we wtorek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
- w piątek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
- w niedzielę: uroczystość Zesłania Duch Świętego. W tym dniu przypada również 13. rocznica ingresu J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery do Bazyliki Katedralnej. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w modlitwach.

8.Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne oraz Gościa Niedzielnego.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia, szczególnie wszystkim Mamom,  składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożychopieki naszej Niebieskiej Matki, Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

10.Komunikat Dyrektora Szkół Katolickich w Płocku:

Szanowni Państwo,
    Od trzech lat w Płocku działają i cieszą się coraz większym zainteresowaniem nasze Szkoły Katolickie - szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące. Jesteśmy dumni, że w stolicy naszej diecezji możemy kształcić dzieci i młodzież na bardzo wysokim poziomie opierając się na wartościach chrześcijańskich, zwracając uwagę na formowanie właściwych postaw społecznych oraz poczucie bezpieczeństwa. Od nowego roku szkolnego nasze szkoły stają się szkołami publicznymi zachowując w pełni swój katolicki charakter i obrane priorytety. Bogate zaplecze kampusu stanowi internat i bursa młodzieżowa, co daje możliwość podjęcia nauki przez wszystkich zainteresowanych z terenu całej diecezji. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą naszych szkół dostępną na stronie internetowej stanislaum.pl .

Płock, dnia 22 maja 2020 r.


Ks. Artur Janicki
Dyrektor Szkół Katolickich w Płocku

Licznik odwiedzin:

0918559
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał