W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 18.04.2018 r.

 

 1. 1.Przeżywamy dziś 5 niedzielę Wielkiego Postu – zwaną Niedzielą Czarną. W kościele zasłania się wszystkie krzyże, a odsłania się je dopiero po Liturgii Wielkopiątkowej.
 2. 2.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na spłatę ołtarza z kaplicy św. Anny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: „pomoc dla Ani z Lipna”. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. 3 Przy wyjściu z kościoła Panie ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Lokalnych NASZE OSTROWY z powiatu sierpeckiego sprzedają wykonane przez Stowarzyszenie palmy na Niedzielę Palmową. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na ochronę dziedzictwa kulturowego Północnego Mazowsza.
  1. 4.22 MARCA W CZWARTEK –J. E. KS. BP PIOTR LIBERA - ordynariusz Diecezji Płockiej przeprowadzi w naszej parafii wizytację kanoniczną, podczas której udzieli sakramentu bierzmowania na mszy św. o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy parafian, sympatyków, grupy parafialne, rodziny Bierzmowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Pamiętajmy, że ks. biskup jest Pasterzem całej diecezji. Niech nie zabraknie nas podczas przyjazdu Pasterza do swojej Owczarni.

 

 • W tym dniu ks. biskup pragnie się spotkać z grupami parafialnymi w kościele o godz. 15.30. Prosimy członków: Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Asysty Procesyjnej, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Ministrantów i Scholii - by przyszli na tę godzinę i zaprezentowali swoją działalność.
 • Prosimy też o kontakt - najlepiej do zakrystii - osoby, które zamówiły Mszę św. na czwartek 22 marca na godz. 17.30

 

 1. 5.W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 17.30 w naszym kościele. Zakończenie przy kościele Miłosierdzia Bożego.
  1. 6. W przyszłą niedzielę 25 marca obchodzić będziemy NIEDZIELĘ PALMOWĄ. Będzie to dla naszej wspólnoty także dzień rozpoczęcia REKOLEKCJI PARAFIALNYCH. Plan tych rekolekcji jest następujący: ( załącznik nr 1). Rekolekcje przeprowadzi o. Dominik Partyka - paulin z Torunia. Prosimy o skorzystanie ze Spowiedzi podczas rekolekcji i nie zostawiajmy jej na ostatnią chwilę. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczone będą na potrzeby klasztoru Ojca rekolekcjonisty.

 

 • W tym dniu uroczyste poświecenie palm przed Mszą św. o godz. 11.30 przy kaplicy św. Barbary i procesja z palmami do Sanktuarium.
 • Po Gorzkich Żalach spotkanie modlitewno – formacyjne dla członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 • godz. 15.00 Msza św. i nabożeństwo o dar poczęcia i szczęśliwych narodzin dziecka poczętego. Niech MB Brzemienna nasza Pani Skępska uprasza wyczekiwane z utęsknieniem dziecko dla dobra rodziny i Kościoła. Cieszymy się, że ostatnim czasem już prawie zawsze prawie pięćdziesiąt par małżeńskich prosi co miesiąc o błogosławieństwo, a inni już dziękują za dar poczęcia. To świadczy o skutecznej pomocy MB Brzemiennej na tym świętym miejscu. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA TE ŁASKI TU UDZIELONE.

 

 1. 7.W sobotę 24 marca o godzinie 21.00 – Msza św. w intencji Pielgrzymów do Sanktuarium MB w Oborach. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania.
 2. 8.Zapraszamy do naszego kiosku klasztornego. Polecamy: baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas w cenie 5 złotych. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego.
 3. 9.Wszystkim solenizantom i jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Brzemiennej - naszej Pani Skępskiej oraz swoich świętych Patronów.

 

 

 

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2018 r.

 

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!

 

W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach.

 

W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

 

Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona oraz z innymi grupami formacyjnymi, zapraszam szczególnie młodzież szkół średnich i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.

Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.

 

Wasz Biskup Piotr                                     Płock, 7 marca 2018 r.

 

 

Zapisz

Serwis Papieski:

Licznik odwiedzin:

0543597
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał