W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Dar dla Maryi - organy

Na Ziemi Dobrzyńskiej, w Diecezji Płockiej, w pięknym krajobrazie wśród jezior, znajduje się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skępskiej; Matki Bożej Brzemiennej; Królowej Mazowsza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Niestety pomimo kultu, który również promuje to wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdżają z całej Polski małżeństwa, które pragną dziecka, owocu swej miłości. To tu, u stóp Maryi Brzemiennej, uczestnicząc w nabożeństwie, jedni proszą, a inni dziękują za cud poczęcia dziecka. Pomimo starań wszystkich dotychczasowych gwardianów tego klasztoru, aby przywrócić piękno i pierwotny wygląd oraz wystrój naszego Sanktuarium, jest nadal jeszcze wiele pracy. Niestety, bez pomocy Darczyńców sami nie udźwigniemy kosztów związanych z koniecznymi do przeprowadzenia remontami. Obecnie trwają prace przy
cennej zabytkowej polichromii br. Walentego Żebrowskiego w kaplicy św. Anny. Rok 2017 to już II etap tych prac. W tym roku rozpoczęliśmy także prace przy ratowaniu wieży, która odchodzi nam od kościoła. Wszystkie te przedsięwzięcia realizujemy dzięki dotacji, jaką otrzymaliśmy w 2017 roku. Aby dostać się do wieży i prowadzić konieczne prace zabezpieczające musieliśmy zdemontować prospekt i szafę oraz zepsute organy. Niestety, od dłuższego czasu Siostra organistka gra na keyboardzie. Jest to dla nas niezwykle krępująca sytuacja, gdyż zdajemy sobie sprawę, iż w tak wyjątkowym miejscu, w Domu Maryi, która z tego miejsca tak hojnie darzy łaskami i wyprasza u swojego Syna liczne cuda, powinny grać organy o pięknym barokowym brzmieniu. To właśnie one w całym swym kunszcie, mają za zadanie wprowadzić atmosferę modlitwy i zadumy. Obecnie mamy szansę odremontowania tego instrumentu, który jest
w bardzo złym stanie. Niestety organy nie są wpisane do rejestru zabytków, ponieważ pochodzą z innych kościołów i nie można ustalić daty ich powstania ani warsztatu organmistrzowskiego, w którym zostały wyprodukowane. Dlatego zwracamy się z prośbą do Ludzi dobrej woli o pomoc. Dopomóżcie nam ofiarować Matce Bożej Brzemiennej odremontowane organy, aby służyły tym, którzy się modlą i tym którzy będą nawiedzać nasze Sanktuarium, podziwiając piękno i historię tego miejsca. Koszty, które musimy ponieść to około 230 tysięcy złotych. Pragniemy zapewnić wszystkich ofiarodawców o naszej pamięci modlitewnej w każdą środę podczas Wieczystej Nowenny do Matki Bożej Brzemiennej oraz w sobotę i niedzielę podczas sumy, którą ofiarujemy w intencji Dobrodziejów naszego Sanktuarium. Pragniemy również za waszą zgodą umieścić wasze imiona i nazwiska na stronie internetowej naszego Sanktuarium w zakładce:
„dar dla Maryi – organy". Natomiast na tabliczce marmurowej na klatce schodowej prowadzącej na chór organowy umieścimy tabliczki z nazwiskami tych, którzy złożą ofiarę w wysokości 10 tys. zł. na ten cel.


Dary serca na ten cel prosimy kierować na podane poniżej konto:
Klasztor OO. Bernardynów

ul. Klasztorna 5

87–630 Skępe

BANK POLSKA KASA OPIEKI S. A.

Grupa Pekao S.A. I ODDZIAŁ LIPNO

Nr konta klasztornego 47 1240 3392 1111 0000 3023 0929
Z dopiskiem: Organy dla Maryi Brzemiennej


Pragniemy wszystkim Czytelnikom i Ofiarodawcom podziękować za Wasze dobre serce. Niech Maryja Brzemienna wyprasza Wam potrzebne łaski oraz obfite Boże błogosławieństwo w codziennym życiu. Bóg zapłać! I szczęść Wam Boże!

 

 

Licznik odwiedzin:

1803274
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał