W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Informacje dla pielgrzymów

(turystów, grup zorganizowanych, osób szukających ciszy i wytchnienia)


      Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skępskiej, Matki Bożej Brzemiennej, Królowej Mazowsza i Kujaw jest miejscem, do którego od wieków przybywają rzesze pielgrzymów. We wrześniu pielgrzymują pieszo, niosąc chorągwie i feretrony ze swoich parafii, aby uczestniczyć w odpuście ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym wyjątkowym miejscu wypraszają przez wstawiennictwo Matki Bożej Brzemiennej potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych (np.: małżeństwa pragnące potomstwa, proszą o dar macierzyństwa i ojcostwa, o szczęśliwy poród, o cud życia) a następnie pielgrzymują ponownie, aby podziękować za liczne cuda, które dokonały się przez wstawiennictwo naszej Królowej.

 

GRUPY ZORGANIZOWANE I INDYWIDUALNI PIELGRZYMI

1. Zgłoszenie Mszy Świętej i oprowadzanie:

     Wszystkie grupy zorganizowane prosimy o zgłoszenie się  przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie pod nr (54) 287-70-35 wew. 14 lub pod nr kom. 791 440 622
Jest też możliwość  przybliżenia Wam, Drodzy Pielgrzymi, świętej historii tego miejsca i objawień Matki Bożej w Skępem oraz cudów dokonanych przez Nią... Grupy pielgrzymkowe, które przybywają z kapłanem mają możliwość uczestniczenia we własnej Mszy Świętej. Natomiast grupy bez kapłanów, mogą uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej w godzinach stałych (z ludem) lub wcześniej umówić się o możliwość sprawowania Mszy Świętej w Waszej intencji przez ojców z k
lasztoru skępskiego.

      Pielgrzymując do Matki Bożej Skępskiej, Pani Naszej Brzemiennej można polecić Jej wszystkie prośby, z którymi przybywacie. Wszystkie Wasze prośby pisemne odczytywane są podczas nowenny w każdą środę  lub po Mszy Świętej o godz.7.00 podczas odmawiania Litani do Matki Bożej. 

2. Zgłoszenie POSIŁKÓW dla Pielgrzymów:

      Dla wszystkich Pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium Matki Bożej Skępskiej, grup zorganizowanych oraz Pielgrzymów indywidualnych możemy zaproponować posiłki (śniadanie, obiad, kolację lub inne). Informujemy jednocześnie, że nie jesteśmy restauracją i nie oferujemy MENU. Jesteśmy tylko w stanie dać Wam strawę zakonną, którą sami jemy. Kuchnia nasza unika wszelkiego rodzaju sztucznych dodatków, barwników i polepszaczy smaku. Tych nie brakuje na polskim rynku. Jeśli więc się zdecydujecie na naszą BERNARDYŃSKĄ STRAWĘ, TO SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Wszelkie zgłoszenia prosimy kierować pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie tel. (54) 287-70-35 wew. 14 lub nr kom. 791 440 622.

3. Noclegi w klasztorze w pokojach na parterze: 

     Nasze Sanktuarium dysponuje bazą noclegową, z której można skorzystać po wcześniejszym zgłoszeniu i rezerwacji. Przez cały rok  oferujemy 6 pokoi (1/2/3/4 os.) z łazienką. Dla zainteresowanych także możliwość posiłków w kuchni bernardyńskiej.

    

 4. Noclegi w Domu Pielgrzyma

      W okresie od maja do października oferujemy także nocleg w Domu Pielgrzyma (ok. 50 os. - nie ma ogrzewania). Dom Pielgrzyma dysponuje salą spotkań z kominkiem, miejscem na ognisko, parking na autokary i auta osobowe. Wokół rozciąga się duża ogrodzona przestrzeń trawiasta, którą można wykorzysta do rożnych zabaw i gier grupowych. Kontakt jak podano wyżej.

 
 


 5. Noclegi na poddaszu klasztornym

     Dla młodzieży w okresie letnim (nie ma ogrzewania) także dostępne są "strychy klasztorne"

 

6. Dodatkowe informacje o okolicy

    Ok. 5 min. drogi wolnym spacerem znajduje się historyczny "Borek", gdzie w 1775 roku wierni pielgrzymi modlili się przed koronacją figury Matki Bożej Skępskiej. Obecnie jest to miejsce kultu i piękne miejsce spacerowe. Nieopodal, tuż za "Borkiem" znajduje się kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny położony nad jeziorem Wielkim. W sezonie można tam skorzystać z plaży, kąpieliska  strzeżonego, pospacerować po molo, wypożyczyć sprzęt wodny (WOPR). Jest także plac zabaw dla dzieci oraz instalacja fitness.

 

 

 

Zapisz

Licznik odwiedzin:

1491127
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał