W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Msze Święte

Msze Święte w niedzielę

godz.:

7 00

8 30

10 00 – z kazaniem dla dzieci

11 30 – suma w intencji Parafian i Dobrodziejów

17 30

 

15 00 – w czwartą niedzielę miesiąca w intencji małżeństw pragnących potomstwa, o dar macierzyństwa i ojcostwa oraz w intencji matek oczekujących rozwiązania o szczęśliwy poród i zdrowie dla dziecka i matki

 

Msze Święte w święta zniesione

godz.:

7 00

9 00

17 30

 

 

Msze Święte w tygodniu

godz.:

7 00

00

17 30

 

7 00 – w każdą sobotę Msza Święta Wieczysta

MSZE ŚWIĘTE WIECZYSTE

     Ojcowie Bernardyni we Mszy Świętej Wieczystej odprawianej w każdą sobotę w Sanktuarium Maryjnym w Skępem przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Brzemiennej, polecają Bogu wszystkie intencje wpisane do Księgi Mszy Świętych Wieczystych.

     Każdy może zamówić intencje za siebie, swoich bliskich, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Osoby żyjące, wpisane do Księgi Mszy Świętych Wieczystych, mają udział w owocach Najświętszej Ofiary, także po swojej śmierci. Powyższe Msze Święte odprawiane będą tak długo, jak długo istnieć będzie Sanktuarium i klasztor Ojców Bernardynów w Skępem.

     Ofiara na Msze Święte Wieczyste jest dowolna. Chcąc zamówić Mszę Świętą Wieczystą należy czytelnie podać imię i nazwisko (może być tylko samo imię) każdej osoby, którą pragniemy włączyć do Mszy Świętych Wieczystych. Przy osobach zmarłych zaznaczamy + (krzyżyk) albo śp.

 

MSZE ŚWIĘTE INDYWIDUALNE

     Przyjmowane są indywidualne Msze Święte intencjach podanych przez ofiarodawców, jako Msze Święte jednorazowe. Odprawiane są w takiej kolejności, w jakiej zostały przyjęte. Jeśli ktoś zechce być obecny na zamówionej Mszy Świętej to istnieje możliwość ustalenia dokładnego terminu jej sprawowania.

 

MSZE ŚWIĘTE GREGORIAŃSKIE

Msze gregoriańskie, popularnie zwanych gregoriankami, swoją nazwę wzięły od imienia papieża Grzegorza Wielkiego (540 - 604; papież od 590). Grzegorz, zanim został wybrany papieżem, był przełożonym założonego przez siebie w 575 roku, klasztoru na wzgórzu Celio w Rzymie. W IV Księdze Dialogów Grzegorz stwierdza, że ofiara Mszy Świętej pomaga osobom potrzebującym oczyszczenia po śmierci (por. Patrologia Latina, 77, 416) i jako przykład podaje doświadczenie, jakie miało miejsce w jego klasztorze. Po śmierci jednego z mnichów imieniem Justus, znaleziono w celi zmarłego trzy złote monety, których posiadanie sprzeciwiało się regule życia zakonnego, przewidującej wspólne korzystanie z dóbr materialnych. Grzegorz, aby pomóc zmarłemu oczyścić się z tego grzechu, polecił odprawić za niego kolejno następujące po sobie trzydzieści Mszy Świętych - każdego dnia - jednej. Po trzydziestu dniach zmarły Justus ukazał się w nocy jednemu z braci, Kopiozjuszowi, mówiąc, że został uwolniony od wszelkiej kary. Kopiozjusz nic nie wiedział o odprawianych Mszach Świętych. Gdy ujawnił treść swojego widzenia, pozostali współbracia doszli do wniosku, że nastąpiło ono w trzydziestym dniu, kiedy odprawiano Msze Świętą za Justusa. Uznano to za znak, że Msze Święte odniosły oczekiwany skutek (por. tamże, 420 - 421). Wieść o tym wydarzeniu rozniosła się bardzo szybko. 

Po latach, pod wpływem autorytetu Grzegorza - już jako biskupa Rzymu - zwyczaj odprawiania trzydziestu Mszy Świętych za osobę zmarłą zyskiwał coraz większą popularność. W Europie rozprzestrzeniał się stopniowo, począwszy od VIII wieku, najpierw w klasztorach, potem także kościołach parafialnych.

 

W SPRAWIE ZAMAWIANIA I REZERWACJI MSZY ŚWIĘTYCH MOŻNA DZWONIĆ NA NUMER: (54) 287 70 35 LUB PISAĆ  NA ADRES:

Klasztor OO. Bernardynów
ul. Klasztorna 5
87-630 SKĘPE

Ofiary na Mszę Świętą można przesyłać na konto:

 47 1240 3392 1111 0000 3023 0929

 z dopiskiem: ofiara na Mszę Świętą


 

Licznik odwiedzin:

0677338
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał