W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Pogrzeb Katolicki

Pogrzeb zgłaszamy w Kancelarii Parafialnej
o każdej porze dnia.

Wymagane dokumenty:

  1. akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego;
  2. karta zgonu – do celów pochowania zwłok;
  3. zaświadczenie o przyjęciu Sakramentów przed śmiercią (Sakramentu Chorych, Spowiedzi, Komunii św.);
  4. jeśli pogrzeb ma się odbyć w innej parafii – pozwolenie na urządzenie pogrzebu z parafii, gdzie zmarły mieszkał.

 

Najlepszym darem dla osoby zmarłej jest pełne uczestnictwo we Mszy Świętej (z przyjęciem Komunii świętej), dlatego gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłego i pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej pogrzebowej.

 

Przed Mszą św. pogrzebową i podczas jej trwania może zdarzyć się, iż nie będzie możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty, dlatego też prosimy by rodzina osoby zmarłej w razie potrzeby skorzystania ze Spowiedzi uczyniła to wcześniej.

 

Uwaga!

Pogrzeb katolicki, ustala się w parafii zamieszkania, nie zameldowania czy praktykowania bądź "lubienia parafii". Na pogrzeb poza parafią wymagana jest zgoda ks. Proboszcza miejsca zamieszkania oraz informacja o ostanio udzielonych sakramentach! (por. kan. 1177).

 

Pamiętajmy, że również po pogrzebie o zmarłym należy pamiętać, otaczając go modlitewną pamięcią. Możemy to czynić przez zamówienie i uczestnictwo we Mszy Świętej w 30 dzień po śmierci; w rocznicę śmierci;jak również we Mszach Świętych gregoriańskich, czy w wypominkach listopadowych i rocznych.

Licznik odwiedzin:

1534669
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał