W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

Lista uczestników

II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek – 2017 rok

Lista uczestników:

 

Część I od godz. 9 00 do 12 00

 

kategoria przedszkolna:

Lp.

Imię i nazwisko

Kolęda/pastorałka

Ośrodek delegujący

Opiekun

1.

Julian Meller

Zagraj dziecku kołysankę

Przedszkole Publiczne w Tłuchowie im. „Bajkowa Kraina”

Danuta Kupniewska

2.

Karolina Bogucka

Dzisiaj w Betlejem

Szkoła Podstawowa w Wólce

Martyna Sobecka

3.

Patrycja Koszytkowska

Zostań Jezu mym braciszkiem

Szkoła Podstawowa w Wólce

Martyna Sobecka

4.

Michał Marcinkowski

Zaproszenie do szopki

Przedszkole Publiczne „Pod lipami” we Wiosce

Maria Suchocka

 

kategoria klas I:

Lp.

Imię i nazwisko

Kolęda/pastorałka

Ośrodek delegujący

Opiekun

1.

Alicja Leśniewska

Mizerna cicha

Zespół Szkół w Wichowie

Marek Kamiński

2.

Stanisław Lewandowski

Gdy zapada grudniowa noc

Szkoła Podstawowa im. K. Różyckiego w Jastrzębiu

Iwona Koszczka

3.

Aleksander Wyszyński

Aniołek maleńki jak wróbelek

MZS w Skępem

Anna Leśniewska

4.

Amelia Dobrowolska

Świeć gwiazdeczko, świeć

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu

Iwona Kaczorowska

 

kategoria klas II-III:

Lp.

Imię i nazwisko

Kolęda/pastorałka

Ośrodek delegujący

Opiekun

1.

Alicja Prądzyńska

Chrystus się narodził

Publiczna Szkoła Muzyczna I St. w Lipnie

Anna Dzwonkowska

2.

Kewin Stańczyk

Świeć gwiazdeczko mała , świeć

Publiczna Szkoła Muzyczna I St. w Lipnie

Anna Dzwonkowska

3.

Sandra Wnukiewicz

Zagraj Dziecku kołysankę

Publiczna Szkoła Muzyczna I St. w Lipnie

Anna Dzwonkowska

4.

Weronika Skucha

Nie płacz Jezu

 SP Czermno

Marzena Brzeminska

5.

Miłosz Wrześniewski

A kiedy wigilii przyjdzie czas

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie

Katarzyna Palczak

6.

Łukasz Witkowski

Aniołek najładniejszy

MZS w Skępem

Mirosława Krasińska

7.

Magda Krymka

Świeć gwiazdeczko

MZS w Skępem

Sylwia Bartosiewicz

8.

Adam Jabłoński

Bosy pastuszek

MZS w Skępem

Marlena Rutkowska

9.

Kinga Dobrowolska

Gore gwiazda Jezusowi

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu

Iwona Kaczorowska

 

Część II od godz. 13 00 do 16 00

 

kategoria klas IV – VI:

Lp.

Imię i nazwisko

Kolęda/pastorałka

Ośrodek delegujący

Opiekun

1.

Wiktoria Dziubiel

Babci Zegar

Publiczna Szkoła Muzyczna I St. w Lipnie

Anna Dzwonkowska

2.

Zofia Miller

Babci Zegar

Gminny Ośrodek Kultury w Tłuchowie

Sylwia Wiśniewska

3.

Julia Gabryszewska

O Gwiazdo Betlejemska

Szkoła Podstawowa w Wólce

Agnieszka Wkrętowicz

4.

Krzysztof Dywicki

Kolędnicy, wędrownicy

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

5.

Julia Drożyńska

Gdzie Ty mieszkasz Mały Jezu

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

6.

Roksana Kędzierska

Jezusa narodzonego

Szkoła Podstawowa w Czermnie

Adam Krzemiński

7.

Mateusz Jagas

Z narodzenia Pana

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

8.

Natalia Dobrowolska

Sianko na stół

Szkoła Podstawowa w Zajeziorzu

Iwona Kaczorowska

 

kategoria szkoły gimnazjalne:

Lp.

Imię i nazwisko

Kolęda/pastorałka

Ośrodek delegujący

Opiekun

1.

Michał Kamiński

Miłowaniem serca

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie

Marek Kamiński

2.

Natalia Kucińska

Mario, czy Ty wiesz

Gminny Ośrodek Kultury w Tłuchowie

Sylwia Wiśniewska

3.

Małgorzata Gabryszewska

Kolęda warszawska

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

4.

Natalia Miłkowska

Kolęda dla nieobecnych

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

5.

Dawid Kwiatkowski

Lulaj, że Jezuniu

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

6.

Patryk Lisiecki

Złota Jerozolima i biedne Betlejem

Miejski Zespół Szkół w Skępem

Maria Głowacka

 

kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

Lp.

Imię i nazwisko

Kolęda/pastorałka

Ośrodek delegujący

Opiekun

1.

Magdalena Gadomska

Mario czy ty wiesz

Liceum Ogólnokształcące w Lipnie

Marek Kamiński

2.

o. Dominik Siuta

Klasztor OO. Bernardynów

 

 


 

 

Konkurs poetycki

Regulamin Konkursu Poetyckiego

„U stóp Matki Bożej Brzemiennej”

Edycja II – 2017 rok

 

1. Patronat  honorowy

  • Kustosz Sanktuarium NMP Skępskiej;

 

2. Organizator

  • Sanktuarium NMP Skępskiej; Matki Bożej Brzemiennej; Królowej Mazowsza, Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej
  • Miasto i Gmina Skępe

 

3. Konkurs przeznaczony jest dla poetów amatorów niezrzeszonych w Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich.

 

4. Celem konkursu jest:

  • popularyzowanie poezji religijnej,
  • szerzenie kultu Matki Boskiej Brzemiennej,
  • integracja środowisk poetów amatorów.

 

5. W konkursie należy przedstawić minimum jeden utwór własnego autorstwa o tematyce maryjnej (ze szczególnym zwróceniem uwagi na stan błogosławiony Matki Bożej Skępskiej). Wiersz nie może być wcześniej publikowany i nagradzany   w innych konkursach.

 

6. Utwór  należy opatrzyć godłem  autora  (słowem), umieszczonym w prawym górnym rogu kartki. Do koperty z utworem konkursowym należy włożyć  zaklejoną kopertę opatrzoną  wybranym godłem oraz zawierającą  informacje o autorze utworu   (imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania, telefon, adres e- mailowy, w przypadku uczniów klasę i adres szkoły oraz nazwisko opiekuna).

 

7. Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez Organizatora, a najlepsze utwory zostaną nagrodzone.

 

7. Jury wyłoni laureatów w trzech kategoriach:

KATEGORIA  I  - dzieci  (  7 – 14  rok życia )

KATEGORIA  II  – młodzież  (  15 – 25 roku życia )   

KATEGORIA  III – dorośli

 

9. Konkurs trwa od  25 marca do 31 lipca 2017r.

 

10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6.08.2017 roku na stronie Organizatora.

 

9.Organizator konkursu zastrzega sobie prawo publikowania i wykorzystania  wierszy w uroczystościach  promujących kult Matki Bożej Brzemiennej bez wypłacania honorariów autorskich - prace nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatora, pozostając do ich dyspozycji z prawem bezpłatnego rozpowszechniania.

 

10.Wiersz należy dostarczyć do 31 lipca 2016r. na adres:

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Skępskiej

Ul. Klasztorna 5

87-630 Skępe

z dopiskiem na kopercie: Konkurs Poetycki o Matce Bożej

 

Regulamin konkursu znajduje się na stronie:

http://bernardyniskepe.com/

 

11.Wręczenie nagród nastąpi dnia 13.08.2017 roku po Mszy Świętej o godz. 11 30. Zapraszamy Wszystkich Laureatów. (Dla osób spoza Skępego jest możliwość noclegu w Sanktuarium przed wcześniejszym uzgodnieniem)

 

12.Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora, którego decyzje są niepodważalne.

 

Rekolekcje kapłańskie

 

 

 

 

    W zaciszu klasztornym, pod czułym i zatroskanym okiem najlepszej z Matek, można przeżyć rekolekcje kapłańskie. Dlatego pragniemy poinformować i serdecznie zaprosić na rekolekcje kapłańskie do Sanktuarium NMP Skępskiej, które odbędą się w dniach od 25 do 27 czerwca 2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

Program rekolekcji:

25 czerwca (poniedziałek)

10.00.  Spotkanie organizacyjne i wspólna kawa.

11.00. Msza św. z konferencją i wspólny obiad w refektarzu klasztornym.

15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencja. Prywatne czytanie  duchowe.

17. 00. Kolacja

18.45 – 19.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

19.30. Wspólna rekreacja kapłańska.

26 czerwca (wtorek) - dzień sakramentu spowiedzi św.

8.00. śniadanie i kawa

11.00. Msza św. z konferencją i wspólny obiad w refektarzu klasztornym.

15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencja. Prywatne czytanie duchowe.

17. 00. Kolacja

18.45 – 19.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

19.30. Wspólna rekreacja kapłańska.

27 czerwca (środa)

8.00. śniadanie i kawa

10.30. Droga Krzyżowa na krużgankach klasztornych.

11.00. Msza św. z konferencją i wspólny obiad w refektarzu klasztornym.

Zakończenie rekolekcji.

Nocleg i wyżywienie w klasztorze. Zgłoszenia pod nr tel. 791-440-622

Koszt rekolekcji: 350zł.

 

Konkurs kolęd i pastorałek

I Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

2 styczeń 2015

Klasztor OO. Bernardynów w Skępem

 

 Lista zakwalifikowanych uczestników:

 godz. 10:00

Kategoria klas 0-1:

l.p.

Imię i nazwisko

uczestnika

Instytucja delegująca

Tytuł kolędy / pastorałki

Imię i nazwisko opiekuna / instruktora

1.

Julian Meller

Przedszkole Publiczne w Tłuchowie

Bosy pastuszek

Danuta Kupniewska

2.

Marta Zajączkowska

Niepubliczne „Przedszkole w Parku” – w Lipnie

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Barbara Wiśniewska

3.

Igor Witkowski

MZS w Skępem

Bosy pastuszek

Alina Staszkiewicz

4.

Hanna Gładkowska

SP w Skępem

Przybieżeli do Betlejem

Justyna Sadowska

5.

Gabriela Budzanowska

Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Klub Malucha” w Lipnie

Święta

Iwona Kwaśniewska

6.

Laura Skonieczna

Zespół Szkół w Karnkowie

Bosy pastuszek

Anna Skonieczna

7.

Zosia Kolanowska

Publiczne Przedszkole im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Skępem

Przybieżeli do Betlejem

Bożena Grębocka,

Katarzyna Rakowska

 

Kategoria klas 2-3:

l.p.

Imię i nazwisko

uczestnika

Instytucja delegująca

Tytuł kolędy / pastorałki

Imię i nazwisko opiekuna / instruktora

1.

Paweł Staniszewski

SP w Nowej Wsi

Dzisiaj w Betlejem

Małgorzata Murawska

2.

Wiktoria Dziubiel

SP im. J. Kochanowskiego w Trzebiegoszczu

Kolęda mojego kota

Małgorzata Janiszewska ;

Hanna Mazurkiewicz

3.

Norbert Wójtewicz

Zespół Szkół w Wichowie

Bosy pastuszek

Ewa Zalewska

4.

Natalia Szczepanska

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Chalinie

Spójrz na Jezusa

Krystyna Bukowska- Trzeciak

5.

Adam Drzewiecki

Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Lipnie

Złota Jerozolima i biedne Betlejem

Anna Dzwonkowska

6.

Dawid Gilewski

SP w Wólce

Gore gwiazda Jezusowi

Elżbieta Kawska

Bożena Szczytniewska

7.

Klaudia Pruśkiewicz

MZS w Skępem

Przybieżeli do Betlejem

Agnieszka Błaszczyk

8.

Magda Krymka

MZS w Skępem

Świeć Gwiazdeczko

Małgorzata Dąbrowska

9.

Natalia Dobrowolska

SP w Zajeziorzu

Kolęda dla nieobecnych

Aleksandra Jeziórska

10.

Julia Nadulska

SP w Stalmierzu

Bosy pastuszek

Małgorzata Murawska

 

godz. 13:30

Kategoria klas IV – VI:

l.p.

Imię i nazwisko

uczestnika

Instytucja delegująca

Tytuł kolędy / pastorałki

Imię i nazwisko opiekuna / instruktora

1.

Julita Frej

Szkoła Podstawowa
w Maliszewie

Maleńka Miłość

Wioletta Frej

2.

Marta Dąbrowska

Szkoła Podstawowa
im. Polskich Noblistów
w Chalinie Kolęda Maryi

Krystyna Bukowska- Trzeciak

3.

Wiktoria Chmielewska

Publiczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Lipnie

Zaśnij Dziecino

Anna Dzwonkowska

4.

Maria Lewandowska

Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu             Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

 

Jadą kolędnicy jadą

Marek Kamiński

5.

Hanna Korycka

SP im. Mikołaja Kopernika w Zadusznikach

Mizerna cicha

Mirosława Zielińska

6.

Marta Kucal

SP w Woli

Oj Maluśki

Jacek Sadowski

7.

Agata Chłopecka

MZS w Skępem

Kolęda dla nieobecnych

Maria Głowacka

8.

Mateusz Jagas

MZS w Skępem

Oj Maluśki

Maria Głowacka

9.

Bartłomiej Kauwa

SP w Wólce

Kolęda dla nieobecnych

Elżbieta Kawska

Bożena Szczytniewska

10.

Natalia Jędrzejewska

SP w Wólce

Cicha noc

Elżbieta Kawska

Bożena Szczytniewska

11.

Julia Gabryszewska

SP w Wólce

Gdy śliczna Panna

Elżbieta Kawska

Bożena Szczytniewska

12.

Roksana Kędzierska

SP w Czermnie

Kolęda dla nieobecnych

Paweł Sosiński

13.

Karolina Kopaczewska

SP w Czermnie

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Paweł Sosiński

14.

Zuzanna Kłusek

SP w Radomichach

Uboga stajenka

Magdalena Łęcka

15.

Wiktoria Tyszkiewicz

SP w Zajeziorzu

Gdy śliczna Panna

Aleksandra Jeziórska

 

Kategoria szkół gimanzjalnych i średnich:

 

l.p.

Imię i nazwisko

uczestnika

Instytucja delegująca

Tytuł kolędy / pastorałki

Imię i nazwisko opiekuna / instruktora

1.

Michał Kamiński

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lipnie                                       Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Lipnie

 

Gdzie jest On

Marek Kamiński

2.

Dagmara Wójtewicz

Zespół Szkół w Wichowie

Mizerna cicha

Ewa Zalewska

3.

Izabela Gregorczyk

MZS w Skępem

Cicha noc

Maria Głowacka

4.

Filip Watkowski

MZS w Skępem

Złota Jerozolima i biedne Betlejem

Maria Głowacka

5.

Agata Adamowicz

Zespół Szkół im. ZMW w Dobrzyniu nad Wisłą

Cicha noc

Ks. Paweł Gniadkowski

6.

Natalia Szyjkowska

Gimnazjum w Radomichach

Całą noc padał śnieg

Magdalena Łęcka

7.

Martyna Czupryniak

Gimnazjum w Radomichach

Zaśnij Dziecino

Magdalena Łęcka

8.

Angelika Insadowska

Zespół Szkół im. M.Konopnickiej, Publiczne Gimnazjum w Radomicach

Grudniowe noce

Mirosława Kownacka

 

 

Informacje dodatkowe:

* Konkurs odbędzie się w budynku Klasztoru OO. Bernardynów w Skępem – refektarz. Pomieszczenie będzie ocieplone w miarę możliwości.

* Przesłuchania rozpoczynają się o godz. 10:00 grupą najmłodszych uczestników

(z kl.0-1). Zaraz po nich śpiewają uczestnicy z kl.2-3, a w tym czasie grupa młodsza przechodzi do innej sali (Dom Pielgrzyma), w której czas oczekiwania na werdykt jury umili im film o tematyce bożonarodzeniowej.

O godz. 12:00 nastąpi ogłoszenie wyników oraz wręczenie dyplomów i nagród.

O godz. 13:30 rozpoczną się przesłuchania uczestników z klas IV-VI, gimnazjum i szkół średnich. Około godz. 15:30 nastąpi wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom z grup starszych.

* Organizator konkursu zapewnia uczestnikom konkursu oraz gościom ciepły posiłek (zupa) oraz napoje.

 

UWAGA!!!!

 

Prosimy o przesłanie podkładów muzycznych na adres e-mail:

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs kolęd i pastorałek

 

Regulamin

II Powiatowego Konkursu

Kolęd i Pastorałek

 

Czas i miejsce:

Klasztor OO. Bernardynów w Skępem

14.01.2017r.

 

 

Organizatorzy II Powiatowego Konkursu Kolęd i Pastorałek:

 

Powiat Lipnowski

Miasto i Gmina Skępe

Klasztor OO. Bernardynów w Skępem

 

 

Patronat nad konkursem obejmują:

Starosta Powiatu Lipnowskiego – Krzysztof Baranowski

Burmistrz Miasta i Gminy Skępe – Piotr Wojciechowski

Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Skępem – O. Dobromił Godzik

 

 

1.Cele Konkursu:

  • Kultywowanie tradycji świątecznych;
  • Upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek;
  • Promocja młodych utalentowanych solistów;

 

 

2.Warunki uczestnictwa:

  • Konkurs dotyczy solistów mieszkających na terenie powiatu lipnowskiego wyłonionych podczas eliminacji na szczeblu gminnym.
  • Warunkiem udziału jest dostarczenie poprawnie wypełnionej karty zgłoszenia przez opiekuna konkursu.
  • Każda placówka może zgłosić jednego uczestnika z każdej kategorii wiekowej.
  • Soliści śpiewają do mikrofonu z podkładem muzycznym
    (płyta CD nagrana w formacie audio - należy dostarczyć do 10 stycznia 2017roku) bądź śpiew a’capella.
    Nieprawidłowo zarejestrowany podkład uniemożliwia występ.
  • Uczestnik wykonuje jedną kolędę lub pastorałkę w języku polskim
    czas trwania utworu do 4 minut.
  • Dopuszcza się wykonania do akompaniamentu „na żywo”, jednak ocenie jury podlega tylko śpiew.
  • Ze względu na miejsce konkursu, jakim jest Sanktuarium Maryjne, uczestnicy zobowiązani są do zachowania powagi i szczególnej kultury w miejscu kultu.
  • Organizator zapewnia uczestnikom słodki poczęstunek oraz ciepły napój (dostępny w przerwie na obrady jury) oraz uwrażliwia na panujący w murach klasztoru chłód – opiekunów i rodziców dzieci prosimy o zadbanie o ciepły ubiór dziecka.
  • Przesłuchania konkursowe odbędą się z podziałem na kategorie wiekowe:

 

  • kategoria przedszkolna

    Część I od godz. 9 00 do 12 00 

    • kategoria przedszkolna
    • kategoria klas I
    • kategoria klas II-III

    Część II od godz. 13 00 do 16 00 

    • kategoria klas IV – VI
    • kategoria szkoły gimnazjalne
    • kategoria szkoły ponadgimnazjalne

 

 

  • O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń - do dnia 6 stycznia 2017r.
  •  
  • na witrynach internetowych:

 www.bernardyniskepe.com

https://www.facebook.com/Sanktuarium-NMP-Skępskiej 

 

10 stycznia 2017 roku zostanie zamieszczona lista zakwalifikowanych do konkursu uczestników i kolejnością wystąpień.

 

  • - Oceny wykonań dokona jury powołane przez organizatora, które wyłoni zwycięzców poszczególnych kategorii oraz przyzna wyróżnienia.
  • - Ocenie Jury podlega:

zgodność doboru repertuaru z regulaminem,

znajomość tekstu,

emisja głosu, dykcja, interpretacja,

stopień trudności utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

  • - Na zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez:
  • Powiat Lipnowski
  • Urząd Miasta i Gminy Skępe
  • Klasztor OO. Bernadynów w Skępem

 

  • Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

  • Uczestnicy konkursu udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych i nagraniowych w związku z udziałem w konkursie. Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Klasztor OO. Bernardynów na potrzeby organizacji konkursu oraz zgodnie z celami statutowymi organizatora konkursu (w tym na umieszczenie ich na stronach internetowych).

 

 

Nadesłanie Karty Zgłoszenia jest równoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną do dnia 6 stycznia 2017 r. na adres:

 

Klasztor OO. Bernardynów

ul. Klasztorna 5

87 – 630 Skępe

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.'; document.getElementById('cloak88694').innerHTML += ''+addy_text88694+'<\/a>'; //-->

Z dopiskiem: Zgłoszenie na II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

Skępe 2017

 




Karta zgłoszeniowa

na II Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017 r.

 

1. Imię i nazwisko:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

2. Wiek uczestnika / klasa

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

3. Instytucja delegująca

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

4. Imię i nazwisko opiekuna / instruktora, nr telefonu

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

5. Tytuł kolędy / pastorałki

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

Data: ………………………………………                                            pieczęć i podpis

 

 

Uwagi organizatora:

Data nadesłania zgłoszenia:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Data dostarczenia podkładu muzycznego:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Inne uwagi:

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

karta zgoszeniowa

 

 

 

Rok Bożego Miłosierdzia

214

 

08.12.2015-20.11.2016

 

  • Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego przewidziano na 8 grudnia 2015 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP
  • Zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego przewidziano na 20 listopada 2016 r. w Święto Chrystusa Króla Wszechświata

Papież Fanciszek oznajmił to 14 marca 2015 r. mówiąc:

"Drodzy bracia i siostry. Często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić jeszcze bardziej oczywistym swe posłannictwo bycia świadkiem miłosierdzia. Jest to droga, która rozpoczyna się od nawrócenia duchowego. I dlatego postanowiłem ogłosić Jubileusz Nadzwyczajny, którego ośrodkiem będzie miłosierdzie Boże. Będzie to Rok Święty Miłosierdzia Chcemy przeżywać go w świetle słów Pana: (Łk 6, 36)"

Dla Polski ma to szczególne znaczenie i jest niezwykłym znakiem, gdyż Ojciec Święty Franciszek będzie w tym czasie gościł w naszym kraju w 1050. rocznicę Chrztu Polski i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, gdzie w Łagiewnikach jest ustanowione przez Św. Jana Pawła II Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Licznik odwiedzin:

0654042
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał