W obiektywie...

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14

III Przegląd Orkiestr Dętych

591228435c4e1 47 maja 2017 r. odbył się III Przegląd Orkiestr Dętych. W tym roku usłyszeliśmy 4 znakomite orkiestry, które zagrały ku chwale Królowej Mazowsza i Kujaw w Klasztorze OO. Bernardynów w Skępem. Były to: Strażacko-Parafialna Orkiestra Dęta w Brzeźnie – kapelmistrz Stanisław Jagielski; Orkiestra Dęta OSP w Drobinie – kapelmistrz Jan Zielech, w zastępstwie wystąpił Jan Wojtas, Gminno – Parafialna Orkiestra Dęta z Tłuchowa – kapelmistrz Józef Jankowski; Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Skępem – kapelmistrz Lech Nowatkowski.

 

 

Każda z orkiestr zaprezentowała trzy utwory: o tematyce religijnej, patriotycznej i jeden utwór dowolny. Wszystkie orkiestry na ręce kapelmistrzów otrzymały pamiątkowe statuetki oraz nagrody, które zostały ufundowane ze środków Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Miasta i Gminy Skępe oraz Klasztoru OO. Bernardynów w Skępem.

Burmistrz Miasta i Gminy Skępe zadbał również o ciepły posiłek dla wszystkich obecnych – na krużgankach można posilić się tradycyjną grochówkę, a także rozgrzać ciepłą kawą i herbatą.

Na zakończenie III Przeglądu Orkiestr Dętych wszystkie orkiestry zagrały wspólnie utwory: Cudowna Skępska, Pochód, Happy Marching.

Mimo chłodnej aury panującej na zewnątrz, atmosfera podczas tej niezwykłej uczty muzycznej była ciepła i radosna.

Daje to nadzieję, że za rok spotkamy się na IV Przeglądzie Orkiestr Dętych.

 

 

 

Tekst i zdjęcia z www:

https://www.skepe.pl/iii-przeglad-orkiestr-detych-relacja

 https://www.pomorska.pl%trzeci-przeglad-orkiestr-detych-w-skepem-zdjecia

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Serwis Papieski:

Licznik odwiedzin:

0475005
www.bernardyni.pl www.diecezjaplocka.pl Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Projekt i wykonanie: Ostrowski Michał